گردنه حیران (1)

گردنه حیران | زیباترین مقصد گردشگری در سال ۹۹

کردنه حیران، یکی از قدیمی ترین و زیباترین جاده های ایران می باشد. در واقع زیبایی جاده گردنه حیران به قدری است که آوازه آن به گوش افراد بسیاری رسیده و هر ساله، بازدید کنندگان و گردشگران بسیاری خود را به این منطقه گردشگری می رسانند. این گردنه به علت قرار داشتن در منطقه ای کوهستانی، در اکثر روزهای سال ابری می باشد. در حقیقت اگر به این جاده بروید، خود را در میان مه غلیظی می بینید که چشم انداز منظره این منطقه را دو چندان کرده است. در این مطلب به معرفی گردنه حیران، و زیبایی های این منطقه گردشگری پرداخته ایم. اگر تا به حال به بازدید از این گردنه نرفته اید و یا با آن آشنایی ندارید، توصیه می کنم این مطلب را مطالعه کنید.

گردنه حیران کجاست؟

این جاذبه گردشگری معروف در استان گیلان قرار دارد. در حقیقت می توان گفت که در مرز بین دو استان اردبیل و گیلان واقع شده است اما در تقسیمات استانی، جزو مناطق گردشگری استان گیلان قرار می گیرد. به طور کلی جزو دیدنی های آستارا می باشد و حتی یکی از آثار گردشگری در مرز ایران و آذربایجان است. به عبارت دیگر در شمال این گردنه، کشور اذربایجان، در شرق آن آستارا و در جنوب غربی آن، استان اردبیل قرار دارد.

نمایی از گردنه حیران (1)

مختصری درباره گردنه حیران

گردنه حیران در مسیر جاده اآستارا به اردبیل قرار دار. این منطقه، بسیار سرسبز می باشد و یکی از زیباترین قسمت های ایران می باشد. همچنین جاده گردنه حیران از میان درختان و کوهستان عبور کرده است. در حقیقت در یک طرفه جاده، یک دره عمیق و در طرف دیگر، جنگل بسیار زیبا و عظیمی وجود دارد. در واقع رانندگی در اینجاده یکی از لذت بخش ترین تفریحاتی است که هر کس می تواند تجربه کند. علاوه بر این، وجود مه، منظره این منطقه را بسیار زیباتر می کند. جالب است بدانید که بلندترین بخش در گردنه حیران با سطح دریا حدود ۱۵۰۰ متر ارتفاع دارد. اما با این وجود، همیشه مه و ابر در فضای این گردنه وجود دارند و جلوه خاصی به آن می بخشند.

امکانات

این جاذبه گردشگری، یکی از زیباترین مناطقی است که هر کس می توانند در زندگی اش تماشا کند. در واقع، بازدید کنندگان بسیار زیادی به این منطقه سفر می کنند. به همین علت، امکاناتی به گردنه حیران افزوده شد. از جمله این امکانات می توان به تله کابین اشاره کرد. آن همه زیبایی و سرسبزی و منظره جذاب را تصور کنید! حال می توانید تمامی این ها را، با استفاده از تله کابین از بالا مشاهده کنید. در واقع این تله کابین چندین سال پیش به این گردنه اضافه شد و همین مساله، حتی گردشگران بیشتری را به این منطقه جذب کرد.

تله کابین گردنه حیران یکی از مطمئن ترین و ایمن ترین تله کابین در ایران است که از شرکتی واقع در اتریش خریداری شد. اگر به این جاذبه گردشگری سفر کردید، توصیه می کنم حتما از تله کابین این منطقه استفاده کنید و منظره زیبا و سرسبز را از نمای بالا تماشا کنید.

در گردنه حیران مراقب خود باشید!

باید گفت که مسیر این جاده کمی خطرناک و نا مناسب می باشد. حتی هر ساله، اخبار بسیاری را در مورد تصادف جاده ای در گردنه حیران می شنویم. در نتیجه لازم به ذکر است که اگر قصد سفر به این گردنه را دارید، بسیار مراقب باشید. از سلامت وسیله نقلیه خود مطمئن باشید و اگر در رانندگی مهارت دارید در این جاده رانندگی مکنید تا خدایی ناکرده، مشکلی به وجود نیاید و سفر خوبی را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *