پارک قیطریه

گذری از پارک قیطریه | یکی از قدیمی‎‌ترین پارک‌های تهران

مطمئنا همه ی شما نام پارک قیطریه را شنیده اید. پارک قیطریه یکی از قدیمی ترین پارک های تهران است که تاریخچه جالبی دارد. این پارک مقصد افراد بسیاری می باشد و بسیاری از جوانان تهران اوقات خود را در این پارک سپری می کنند. به دلیل بازدید بسیار بالایی که از این پارک ص.رت می گیرد، امکانات بسیار زیادی در آن تعبیه شده است. این پارک مقصد خوبی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته می باشد و با وجود فضای سبز و امکاناتی که دارد محل خوبی برای فرار از مشغله های ذهنی و دریافت آرامش است. در این مقاله قصد دارم همه چیز را درباره پارک قیطریه و امکاناتش بیان کنم. پیشنهاد می کنم این مطلب را مطالعه کنید تا با این پارک بیشتر آشنا شوید و بازدید از آن را در برنامه های خود قرار دهید.

موقعیت مکانی پارک قیطریه

ممکن است اولین سوالی که درباره این پارک برایتان پیش آید این باشد که این پارک کجاست؟ این پارم قدیمی در محدوده شمالی تهران و در منطقه ۱ تهران قرار دارد. در واقع در منطقه قیطریه تهران، در خیابان قیطریه، نرسیده به میدان پیروز، جنب خیابان روشنگر به این پارک زیبا می رسید.

نمایی از ورودی پارک قیطریه

توصیف این پارک

اگر به این پارک بروید، افراد کهنسال زیادی را مشاهده خواهید کرد که روی نیمکت های این پارک نشسته اند و با یکدیگر گفت و گو می کنند. به علت قدمت بالایی که این پارک دارد، افراد کهنسالی به این پارک می آیند و اوقات خود را در این پارک سپری می کنند. قدم زدن در این پارک، همراه با صدای پرندگان، و درختان، بسیار آرامش بخش و لذت بخش می باشد. پوشش گیاهی متعددی در این پارک وجود دارد که چشم انداز این خپارک را دو چندان می کنند. پیشنهاد می کنم بازدید از این پارک را در برنامه های خود قرار دهید.

امکانات پارک قیطریه

این پارک با وسعتی بالغ بر ۱۲۷ هکتار امکانات بسیار زیادی را در خود قرار داده است. از این امکانات می توان به سینمای ۶ بعدی، سینمای ۷ بعدی، زمین اسکیت، زمین بازی کودکان، امکانات ورزشی، کتابخانه، آلاچیق، نمازخانه، سرویس بهداشتی، و … اشاره کرد. جالب است بدانید که در این پارک فرهنگسرا نیز وجود دارد. فرهنگسرای ملل یکی از جاذبه های گردشگری در این پارک است که در آن ایستگاه شکم گردی وجود دارد. همچنین در این فرهنگسرا بازارچه صنایع دستی نیز وجود دارد که بازدید کنندگان می توانند با بازدید از این بازارچه از محصولات زیبایی که در آن وجود دارد نیز خرید کنند.

نحوه دسترسی به این پارک

برای دسترسی به این پارک هم می توانید از وسیله نقلیه شخصی و هم از وسیله نقلیه عمومی استفاده کنید. برای دسترسی به این پارک با استفاده از وسیله نقلیه عمومی می توانید از مترو، تاکسی و اتوبوس استفاده کنید. برای دسترسی به این پارک با استفاده از مترو باید خود را به خط ۱ مترو تهران برسانید و سپس در ایستگاه قیطریه پیاده شوید و باقی مسیر را با استفاده از تاکسی طی کنید. برای دسترسی به این پارم از طریق اتوبوس باید با استفاده از خط تندروی ۱۰۶ (پایانه شهید افشار – پایانه لاله) استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *