پارک ساعی تهران

همه چیز درباره پارک ساعی در سال ۱۳۹۹

پارک ساعی، یکی از پارک های قدیمی تهران می باشد که با محیط متفاوتی که دارد، افراد بسیاری را به سمت خود جلب می کند. این پارک یکی از زیباترین پارک های تهران می باشد که دسترسی به آن بسیار راحت است. همچنین در مقایسه با سایر پارک ها و بوستان های تهران بسیار متفاوت می باشد. علت هم این است در ساختن برخی قسمت های آن، از سبک پارک های ژاپنی الهام گرفته شده است. همچنین بخشی از این پارک، مخصوص گونه های مختلف جانوری می باشند و مانند باغ وحشی بسیار کوچک، امکان تماشای حیوانات را برای عموم مردم ایجاد کرده است. در این مطلب به معرفی کامل پارک ساعی و تمامی بخش ها و امکانات آن پرداخته ایم. در نتیجه اگر تا به حال به بازدید از این پارک نرفته اید و با آن آشنایی ندارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

مختصری درباره پارک ساعی

این پارک در حدود ۱۲ هکتار مساحت داشته و به عنوان یکی از پارک های قدیمی تهران مشهور است. در واقع زمان ساخت این پارک، به سال ۱۳۲۴ بر می گردد. مهندس سازنده پارک ساعی که نام این پارک را از روی نام ایشان انتخاب کرده اند، در ابتدا به طور مختصری شروع با کاشت درخت در این منطقه کرد. در نهایت در سال ۱۳۵۲ پارک ساعی افتتاح شد. از همان ابتدای تاسیس افراد بسیاری از این پارک استقبال کردند و بازدیدهای بسیاری از آن صورت گرفت. به علت استقبال بسیاری که از آن صورت گرفت امکانات بسیار زیادی در آن تعبیه شد که در ادامه به معرفی آن ها پرداخته ایم.

امکانات

امکانات این پارک، به مرور و با گذشت زمان توسعه یافت. از جمله این امکانات می توان به سرویس بهداشتی، نمازخانه، آلاچیق، نیمکت، آبخوری، گلخانه، کتابخانه، زمین بازی، نگهبانی، شهر کتاب، سرای محله، رستوران سنتی، خانه کودک ساعی، سالن آمفی تئاتر، میز شطرنج، زمین اسکیت، و بسیاری از امکانات دیگر اشاره کرد.

نمایی از پارک ساعی تهران

جاذبه های دیدنی در پارک ساعی

در این پارک، دیدنی های بسیار زیادی وجود دارد. همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، در این پارک، یک یاغ وحش کوچک وجود دارد. در این باغ وحش حیواناتی چون: طاووس، قوچ، خرگوش، همستر، سنجاب، لاکپشت، و … وجود دارد. البته ناگفته نماند که در این پارک تعداد بسیار زیادی گربه وجود دارد. اکثر ای گربه ها دستی هستند و با دیدن انسان ها، به سمت آن ها حرکت می کنند.

از دیگر دیدنی های پارک ساعی می توان به مجسمه های موجود در این پارک اشاره کرد. این مجسمه ها نمایی از حیوانات مختلف هستند که بسیار شبیه نمونه واقعی آنها هستند. این مجسمه ها نمونه خوبی برای آموزش به کودکان هستند. از مشهورترین جاذبه های دیدنی پارک ساعی، باغ ژاپنی آن است. این باغ با الهام گرفتن از باغ های ژاپن ساخته شده است. در این قسمت از پارک، گونه های مختلفی از پرندگان آبی مانند قو، اردک، غاز، مرغابی و … زندگی می کنند. البته لازم به ذکر است که چندین سال گذشته، این پرندان به باغ پرندگان تهران انتقال یافتند تا بتوانند بهتر به زندگی خود ادامه دهند.

موقعیت مکانی و مسیر دسترسی به پارک ساعی

این پارک در منطقه ۶ تهران قرار دارد. موقعیت مکانی آن در خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان آیت الله بهشتی است. دسترسی به این پارک بسیار راحت است و هم می توان با استفاده از مترو، و هم اتوبوس به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد. نزدیک ترین ایستگاه مترو به آن ایستگاه میرزای شیرازی می باشد. این ایستگاه در خیابان میرزای شیرازی قرار دارد و برای دسترسی به پارک ساعی، باید با استفاده از تاکسی خود را به این پارک برسانید. همچنین برای دسترسی با استفاده از اتوبوس باید خود را به یکی از ایستگاه های موجود در خط ۷ سامانه تندروی تهران ( پارک وی – راه آهن/ تجریش – راه آهن) برسانید.
اگر تا به حال از این پارک دیدن کرده اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *