پارک آب و آتش

همه چیز درباره پارک آب و آتش تهران

 

پارک آب و آتش از مشهورترین پارک های شهر تهران می باشد که با داشتن مناظر سرسبز متعدد و همچنین، دیدنی های بسیار زیاد، از جمله پارک های محبوب پایتخت است. در این پارک، انواع مختلفی از جاذبه های دیدنی، امکانات مختلفی مانند امکانات ورزشی، امکانات تفریحی، و … وجود دارد و همین مساله نشان دهنده محبوبیت بالای این بوستان در پایتخت می باشد. علاوه بر این، تعاریف این بوستان به گوش همگان در جهان رسیده است و همین مساله سبب شده تا توریستان و گردشگران بسیاری به ایران سفر کنند و با اقامت در پایتخت این کشور، اقدام به بازدید از پارک آب و آتش کنند.

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر تهران که به عنوان سومین نماد این شهر نیز شناخته می شود، در کنار این بوستان قرار دارد و به همین ترتیب، افرادی که به قصد بازدید از این جاذبه گردشگری می آیند، از بوستان آب و آتش نیز دیدن می کنند. در ادامه این مطلب همه چیز را درباره بوستان آب و آتش و همچنین امکانات موجود و موقعیت مکانی آن بیان کرده ایم. اگر تا به حال از این بوستان دیدن نکرده اید، توصیه می کنم مطالعه این مطلب را از دست  ندهید تا با یکی از متفاوت ترین جاذبه های گردشگری شهر آشنا شوید.

مختصری درباره پار آب و آتش

پارک آب و آتش تهران، با قرار داشتن در منطقه ای به نام عباس آباد، دارای جاذبه های تفریحی و دیدنی بسیار زیادی می باشد. یکی از نکاتی که سبب افزایش امتیاز این جاذبه گردشگری می شود، این است که به طور کلی این بوستان، مجموعه ای از بوستان هایی مختلف و با نام های متفاوت را تشکیل می دهد. به بیان بهتر، تمامی بوستان های کوچکی که در این منطقه قرار دارند، بوستانی بزرگ به نم بوستان آب و آتش را تشکیل داده اند. در تمامی این بوستان ها امکانات رفاهی و به خصوص دیدنی های متفاوتی وجود دارد. در نتیجه اگر تا به حال از آن دیدن نکرده اید، توصیه می کنم بازدید از آن را از دست ندهید.

نمایی از فواره های بوستان آب و آتش

دیدنی های این بوستان

در این بوستان، و بر روی پیست پیاده روی آن، قسمتی وجود دارد که در زمین، تعداد زیادی فواره وجود دارد. شب های تابستان، این فواره ها شروع به کار می کنند و مکان مناسبی را برای تفریح کودکان فراهم می آورد. علاوه بر این، برجی بزرگ در گوشه ای از پارک قرار دارد که با برافروختن آتش چشم انداز ویژه ای را در این بوستان ایجاد می کند. اما یکی از مهم ترین جاذبه های دیدنی در پارک آب و آتش، پل طبیعت است. همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، سومین نماد پایتخت در کنار این بوستان قرار دارد که سبب جذب توریستان و گردشگران بسیاری به پایتخت می شود. اگر به بازدید از پارک آب و آتش رفتید، توصیه می کنم بازدید از این سازه زیبا را از دست ندهید.

پارک آب و آتش کجاست؟

این بوستان، در تپه های عباس آباد قرار دارد و به عنوان یکی از سرسبز ترین بوستان های تهران شناخته می شود. برای دسترسی به این بوستان باید خود را به بزرگراه شهید همت برسانید و از طریق این بزرگراه، به سادگی به مقصد خود خواهید رسید. البته لازم به ذکر است که در اطراف پارک آب و آتش، اتوبان ها و شاهراه های اصلی تهران قرار دارد. در واقع در شمال این پارک، بزرگرا شهید حقانی و چهارراه جهان کودک، در شرق آن بزرگراه مدرس، در جنوب آن بزرگراه شهید همت و در غرب آن خیابان آفریقا قرار دارد. بهترین مسیر برای دسترسی به این جاذبه گردشگری از طریق خیابان آفریقا و اتوبان حقانی می باشد.

اگر تا به حال از این بوستان دیدن نکرده اید توصیه می کنم بازدید از آن را در برنامه های خود قرار دهید. همچنین اگر تا به حال از بوستان آب و آتش دیدن کرده اید، تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *