تنگه شیرز

همه چیز درباره تنگه شیرز و جذابیت های آن

تنگه شیرز یکی از زیباترین و محسور کننده ترین جاذبه های گردشگری در ایران است. تنگه شیرز معروف ترین جاذبه دیدنی در استان لرستان قرار دارد. ممکن است تصور کنید که در کشور ایران جاذبه های گردشگری خاصی وجود ندارد. اما باید گفت که این تنگه به قدری زیبا است که افراد زیادی را از نقاط مختلف کشور و حتی جهان به سمت خود جذب می کند. در حقیقت چشم انداز این تنگه شگفت انگیز است و هر شخصی باید قبل از مرگش از این تنگه بازدید کند. در این مطلب قصد دارم همه چیز را درباره تنگه شیرز و زیبایی های آن بیان کنم. پیشنهاد می کنم خواندن این مطلب را از دست ندهید. یقینا پس از مطالعه این مطلب هوس بازدید از آن به سرتان می زند.

تنگه شیرز کجاست؟

همانطور که گفتیم این تنگه در استان لرستان قرار دارد. در حقیقت این جاذبه دیدنی در منطقه کوهدشت واقع شده است. برای دسترسی به آن از تهران می توانید از ۲ مسیر اقدام کنید. یکی از سمت کرمانشاه و دیگری از خرم آباد. در واقع مسیر خرم آباد کوتاه تر و بهتر است و پیشنهاد می کنم این مسیر را انتخاب کنید. از شهر خرم آباد تا این تنگه حدود ۱۳۶ کیلومتر فاصله است. از شهر خرم آباد تا منطقه کوهدشت حدود ۸۶ کیلومتر و سپس تا تنگه شیرز حدود ۵۰ کیلومتر است. البته لازم به ذکر است تمام مسیر را نمی توانید با استفاده از وسیله نقلیه بپیمایید. در واقع باید وسیله نقلیه خود را در پارکینگی که در نزدیکی این تنگه قرار دارد پارک کنید و باقی مسیر را پیاده طی کنید و از چشم انداز این جاذبه گردشگری لذت ببرید.

نمایی از تنگه شیرز

توصیف این تنگه

به این تنگه که برسید با منظره ای زیبا مواجه می شوید. دیواره های سر به فلک کشیده و بلند، مسیری طولانی و زیبا، عمق متفاوت، همه و همه زیبایی این منطقه را دو چندان می کند. طول این تنگه بالغ بر ۵ کیلومتر می باشد و فاصله بین دیواره های این تنگه در مناطق مختلف مسیر کم و زیاد می شود. ارتفاع دیواره ی این تنگه در برخی قسمت ها به ۱۰ متر می رسد. اما هرچه جلوتر بروید متوجه می شوید که ارتفاع این دیواره ها نیز بلندتر می شود. در حقیقت در برخی قسکت ها ارتفاع این دیواره ها به ۲۰۰ متر می رسد.
قدمت تنگه شیرز بیش از میلیون ها سال می باشد. تصور کنید قدم زدن در میان مناطقی که مربوط به میلیون ها سال پیش است چقدر لذت بخش است. از زیبایی های این تنگه می توان به پوشش گیاهی که از میان سنگ ها سر بیرون آورده اند اشاره کرد. در این تنگه درخت های زیادی وجود دارد که میوه دارند و چشم انداز این تنگه را دوبرابر کرده اند.

جاذبه های دیدنی در تنگه شیرز

باید گفت که در این تنگه فقط سنگ و درخت وجود ندارد. از میان این تنگه یک رودخانه گذر کرده است که در آن جانوران زیادی زندگی می کنند. در حقیقت می توانید در کنار این رودخانه مستقر شید و ماهی هایی که در این رودخانه وجود دارند را شکار کنید. علاوه بر رودخانه زیبای این منطقه، در این تنگه غار نیز وجود دارد. پیشنهاد می کنم بازدید از تنگه شیرز را در برنامه های خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *