قلعه رودخان

معرفی قلعه رودخان و زیبایی های آن

قلعه رودخان نامی است که در سال های اخیر، بر سر زبان ها افتاده است و به علت طبیعت زیبا و چشم انداز شگفت انگیزی که دارد، نام آن در سازمان یونسکو به ثبت ملی رسیده است. شمال ایران به دلیل قرار گرفتن در بین رشته کوه البرز و همچنین دریای خزر، دارای آب و هوای بی نظیر و بسیار خوب می باشد. همین موضوع سبب شده است تا این منطقه، مورد توجه افراد بسیاری قرار گیرد. در نتیجه از همان زمان های قدیم، پادشاهان و افراد بسیاری به به این مناطق می آمدند و بناها و آثار بسیار زیادی را در آن می ساختند. قلعه رودخان یکی از این آثار است که این روزها تبدیل به یک آثار باستانی شده و عموم مردم می توانند به بازدید از آن بروند.

در این مطلب قصد دارم همه چیز را درباره این جاذبه تاریخی و بخش های مختلف این منطقه بیان کنم. توصیه می کنم این مطلب را دنبال کنید تا با این اثر تاریخی و نحوه دسترسی به آن آشنا شوید.

چرا باید به دیدن قلعه رودخان برویم؟

قلعه رودخان یکی از سرسبز ترین و زیباترین آثار تاریخی در ایران است. در حقیقت قلعه رودخان با قرار گرفتن در قله ی کوهی واقع در استان گیلان، سبب شده که حتی ورزشکاران و افراد متعددی از پیر و جوان به بازدید از این مجموعه بروند و از چشم انداز آن و همچنین زیبایی های این قلعه دیدن کنند.

توصیف این قلعه و زیبایی های آن

مسیر رسیدن به قلعه رودخان به قدری زیباست که آوازه آن بو گوش افراد بسیاری رسیده است. حتی از سراسر دنیا، توریستان و گردشگران متعددی به ایران بیایند و از این جاذبه تاریخی بی نظیر دیدن کنند. این قلعه در بالای کوهی در این منطقه قرار دارد. به همین سبب برای دسترسی راحت تر به آن، تعداد زیادی پله در کوه تعبیه شده است. این پله ها از قسمت پایینی کوه تا خود قلعه ادامه دارند. خود قلعه رودخان از دو بخش کلی تشکیل شده است. یکی قسمتی است که مخصوص حاکم و حرمسرای وی است. و دیگری بخشی است که برای زندگی سربازان و انجام فعالیت های نظامی است. این قلعه دژی بزرگ است که در داخل آن آثاری باقی مانده از قسمت های مختلف قلعه قرار دارد.

قلعه رودخان کجاست؟

این قلعه یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری در استان گیلان است. موقعیت مکانی آن در نزدیکی شهر فومن است. به همین سبب برای بازدید از آن باید ابتدا به گیلان بروید. سپس در این استان، به سمت فومن بروید. قلعه رودخان در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی این شهر قرار دارد. اکثر محیط این جاذبه گردشگری پوشیده از جنگل و درخت است. در نتیجه برای رسیدن به این قلعه باید مسیری طولانی را طی کنید و با استفاده از پله های متعددی که از پایین کوه تا خود قلعه تعبیه شده اند، خود را به این قلعه زیبا برسانید.

بهترین زمان سفر به این قلعه

فصل بهار و پاییز، طبیعت این منطقه به قدری زیبا می شود که بیشتر گردشگران در این فصل ها به بازدید از قلعه می روندد. در این فصول هوای این منطقه عالی می باشد و مناسب برای پیاده روی و کوهنوردی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *