دریاچه اوان

معرفی دریاچه اوان و جاذبه های دیدنی آن

در ایران جاذبه های طبیعی و گردشگری متعددی وجود دارد. برای مثال دریا، دریاچه، رودخانه، مناطق کوهستانی مختلف، جنگل ها و جاده های بسیار زیبا، و بیابان و کویر و غیره، انواع جاذبه های طبیعی هستند که با سفر به آن ها می توانیم برای مدتی از شهر و شلوغی های طاقت فرسایش فاصله بگیریم. برای همه پیش آمده است که به دنبال مکانی بکر و جدید برای سفر باشند اما جایی برای رفتن وجود نداشته باشد. در این مطلب قصد دارم یکی از بهترین گزینه ها برای سفر را معرفی کنم. دریاچه اوان این جاذبه طبیعی و گردشگری زیبا است که هر ساله افرا بسیار زیادی را به سمت خود می کشاند و دارای منظره ای بسیار زیبا و منحصر به فرد می باشد. اگر به دنبال مکانی متفاوت برای سفر خود هستید خواندن این مطلب را از دست ندهید.

همه چیز درباره دریاچه اوان

در ابتدا با مساحت این دریاچه شروع می کنیم. دریاچه اوان با مساحت ۷۰ هکتار جزو بزرگترین دریاچه های ایران است که با طبیعت زیبایش هر ساله افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند. عمق این دریاچه بالغ بر ۷.۵ متر می باشد و در بستر آن تعدادی چشمه وجود دارد که آبموجود در آن را تامین می کنند. همچنین از این دریاچه یک رود نشات می گیرد که کمک بزرگی برای کشاورزان این منطقه می باشد.

نمایی از دریاچه اوان

گونه های جانوری موجود در این منطقه

جالب است بدانید که در این منطقه، تعداد زیادی جاندار از گونه های مختلف زندگی می کنند. برای مثال حیواناتی مانند پلنگ، گرگ، شغال، سیاه گوش، بز کوهی، گراز، عقاب، سبز قبا، فاخته، شاهین، و همچنین آبزیانی چون ماهی قزل آلا و کپور در این منطقه زندگی می کنند و ارزش بسیار زیادی به این منطقه بخشیده اند.

امکانات رفاهی و تفریحی دریاچه اوان

به دلیل بازدید بسیار زیادی که از این دریاچه صورت می گیرد، امکانات بسیار زیادی در این منطقه تعبیه شده است تا بازدید کنندگان بتوانند یکی از بهترین سفر های خود را تجربه کنند. از جمله امکانات رفاهی این منطقه می توان به سرویس بهداشتی، مکانی برای برپایی چادر، مکانی مختص پارک خودرو، و … اشاره کرد. همچنین امکانات تفریحی موجود در این منطقه و دریاچه اوان عبارتست از قایق سواری، اسکی روی آب، عکاسی، کوهنوردی، پیاده روی، و … .

موقعیت مکانی دریاچه اوان

این دریاچه در استان قزوین واقع شده است. در منطقه الموت و در دامنه کوه خشکال، می توانید این دریاچه زیبا را مشاهده کنید و از طبیعت زیبا و چشم انداز بی نظیر آن لذت ببرید. برای دسترسی به آن باید خود را به شهر قزوین برسانید و سپس از این شهر با حرکت به سمت الموت و رانندگی در حدود ۲ الی ۳ ساعت خود را به دریاچه اوان برسانید.

بهترین زمان بازدید از این دریاچه

به علت قرار داشتن این دریاچه در منطقه ای کوهستانی، بهترین زمان سفر به آن فصول تهار و تابستان می باشد. اما باید گفت که منظره دریاچه اوان در فصول مختلف سال دیدن دارد. حتی در فصل زمستان می توانید به این منطقه بروید و اسکیت سواری کنید. اگر تا به حال به این دریاچه رفته اید تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *