آبشار-ویسادار (1)

معرفی آبشار ویسادار در سال ۱۳۹۹

آبشار ویسادار یکی از جاذبه های گردشگری در استان گیلان می باشد. استان گیلان با طبیعت زیبا و آب و هوای خوبی که دارد، دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است. به بیان بهتر، در این استان، از هر پدیده و جاذبه گردشگری، تعداد بسیاری وجود دارد. برای مثال جنگل ها، رودخانه، چشمه، آبشار، غار، و … . اما یکی از معروف ترین و بلند ترین آبشار های این استان، آبشار ویسادار می باشد. در واقع این آبشار با چشم انداز بسیار زیبایی که دارد، یکی از مشهور ترین جاذبه های گردشگری این استان است و هر ساله، افراد بسیار زیادی برای بازدید از این آبشار، راهی گیلان شده تا از نزدیک شاهد این جاذبه طبیعی بی نظیر باشد.

در این مطلب به معرفی آبشار ویسادار و جاذبه های دیدنی آن، پرداخته ایم. اگر تا به حال نام این آبشار را نشنیده اید و با آن آشنایی ندارید، توصیه می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا با زیباترین پدیده طبیعی در استان گیلان آّشنا شوید.

درباره آبشار ویسادار

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، این آبشار یکی از آبشار های مرتفع این استان می باشد. به بیان دقیق تر، لقب “سومین آبشار مرتفع گیلان” را به خود اختصاص داده و ارتفاعی در حدود ۱۵ متر دارد. ویسادار به معنای سایه درخت بید است. اینطور گفته شده که علت نام گذارید این آبشار به این نام، این است که فضای اطراف آن را منطقه ای جنگلی فرا گرفته و درختان بید، در اطراف این آبشار روییده است. در نتیجه نام آن را ویسادار گذاشته اند. اما فضای سبز و جنگلی، تنها جاذبه های دیدنی این آبشار نیست. شکل قرار گیری سنگ های اطراف این آبشار و همچنین دیواره های آبشار ویسادار، به قدری عجیب و زیبا است که تعجب و شگفتی بازدید کنندگان را بر می انگیزد.

نمایی از آبشار-ویسادار

چه زمانی به بازدید از این آبشار برویم؟

یقینا با استان های خطه شمالی کشور و آب و هوای حاکم بر آن ها آشنایی دارید. منطقه ای که این آبشار در آن قرار گرفته در فصول مختلف سال، آب و هوای متفاوتی دارد. در فصل بهار، آب و هوای خوبی این منطقه را در بر می گیرد و گیاهان کم کم شروع به زنده شدن می کنند. در فصل تابستان فضای سبز و زیبایی همه جا را فرا می گیرد و فصل پاییز نیز، طبیعتی رنگارنگ بر فای این محوطه حاکم است. زمستان که می آید، تمامی محوطه سفید پوش می شود و چشم انداز بسیار زیبایی ایجاد می شود. به طور کلی تمامی فصول برای سفر به این آبشار مناسب است اما بهترین زمان برای بازدید از آن اواخر بهار تا اواسط پاییز می باشد.

آبشار ویسادار کجاست؟

این آبشار یکی از جاذبه های دیدنی رضوان شهر در استان گیلان می باشد. برای دسترسی به این آبشار بهتر است که ابتدا خود را به شهر رشت برسانید. در این شهر به سمت رضوان شهر حرکت کنید. فاصله شهر رضوان شهر تا آبشار ویسادار در حدود ۶۲ کیلومتر می باشد. در این شهر باید به سمت شهر پره سر حرکت کنید و در ۱۶ کیلومتری این شهر، خود را به روستای آووییار برسانید. این آبشار فاصله بسیار کمی با این روستا دارد. اگر تا به حال از آبشار ویسادار دیدن کرده اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *