فرحزاد

فرحزاد تهران کجاست؟ | مسیر دسترسی + امکانات در سال ۹۹

فرحزاد یکی از محبوب ترین و شلوغ ترین نقاط تهران به خصوص در شب ها است. در حقیقت فرحزاد در یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق تهران قرار گرفته است. به علتی کوهستانی بودن این منطقه دارای آب و هوای بسیار خنک و عالی است. کم کم و به مرور زمان، امکانات رفاهی و تفریحی متعددی در این منطقه افزوده شد تا بازدید کنندگان بتوانند بهترین اوقات خود را در آن بگذرانند و با خاطری خوش آن جا را ترک کنند. جالب است بدانید که نام این منطقه از تهران به گوش افراد بسیاری از نقاط مختلف ایران رسیده است. در نتیجه مسافران و بازدید کنندان بسیاری به تهران سفر می کنند و از این منطقه خوش آب و هوا دیدن می کنند.

در این مقاله قصد دارم همه چیز را درباره فرحزاد تهران و امکانات رفاهی آن بیان کنم. پیشنهاد می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با امکانات و جذابیت های این منطقه آشنا شوید. همچنین اگر تا به حال به این منطقه نرفته اید پیشنهاد می کنم بازدید از آن را در برنامه های خود قرار دهید تا با مناطق زیبای تهران بیشتر آشنا شوید.

فرحزاد کجاست؟

در حقیقت این منطقه در قسمت شمال غربی شهر تهران قرار گرفته است. این منطقه از شمال با رشته کوه البرز، از غرب با شهرک کوهسار و شهرک نفت، از شرق با منطقه سعادت آباد و از جنوب با شهر تهران همسایگی دارد. از خوبی های این منطقه می توان به دسترسی آسان به آن اشاره کرد. شما می توانید هم با وسیله نقلیه شخصی و هم با استفاده از وسیله نقلیه عمومی خود را به فرحزاد برسانید و از امکانات رفاهی و تفریحی آن لذت ببرید.

منطقه فرحزاد

توصیف این جاذبه گردشگری

در حقیقت منطقه فرحزاد تهران به ۳ بخش تقسیم شده است. این سه بخش عبارتست از:
• فرحزاد بالا
• فرحزاد پایین
• امام زاده
بیشتر این منطقه شامل کافه ها و رستوران های متنوع و متعدد است. اما وجود امام زاده صالح نیز حال و هوای دیگری به این منطقه بخشیده و بازدید از آن بسیار لذت بخش است. اگر هنگام شب به این منطقه بروید مشاهده می کنید که افراد زیادی به آن جا آمده اند تا شب خود را در آن بگذرانند. در نتیجه شب های این منطقه بسیار حال و هوای خوبی دارد و پیشنهاد می کنم حتما یک بار هنگام شب به فرحزاد بروید و حس خوب آن را تجربه کنید.

امکانات

در این منطقه برای تمامی سلایق و خواسته ها رستوران وجود دارد. رستوران های لوکس، رستوران های اقتصادی، باغ رستوران های متعدد با دکوراسیون بسیار زیبا، کافه رستوران ها، و … برخی از این رستوران ها می باشند.

مسیر دسترسی

اگر قصد دارید با استفاده از وسیله نقلیه شخصی به این منطقه بروید باید خود را به اتوبان یادگار امام برسانید و از خروجی فرحزاد وارد این منطقه شوید. همچنین برای دسترسی به فرحزاد پایین باید خود را به اتوبان اشرفی اصفهانی برسانید. درانتهای این بزرگراه، در مننطقه ای به اسم چهاردیواری، خود را به خیابان صحرا برسانید و به این منطقه دسترسی پیدا کنید.
همچنین می توانید از بلوار فرحزادی نیز به این جاذبه گردشگری دسترسی پیدا کنید. اما اگر قصد دارید با استفاده از وسایل نقلیه عمومی خود را به این منطقه برسانید باید خود را به سامانه اتوبوس تندرو خط جناح – دانشگاه آزاد اسلامی برسانید و در ایستگاه شهید اشرفی اصفهانی از اتوبوس پیاده شوید و خود را به خیابان صحرا برسانید.
پیشنهاد می کنم حداقل یک بار به بازدید از فرحزاد بروید و از جاذبه های تفریحی آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *