مهم ترین لوازم سفر یک روزه

ضروری ترین لوازم سفر یک روزه چیست؟

حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که ترجیح می دهید آخر هفته خود را در خارج از شهر بگذرانید. این سفر های یک روزه کمک بزرگی برای فرار از شلوغی شهر و مشغله های فکری می باشد. به همین علت افراد زیادی وجود دارند که به سفر های یک روزه روی آورده اند و مقاصد مختلفی از جمله طبیعت ، بیابان ، کوهستان ، و … را برای سفر انتخاب می کنند. اما ضروری ترین و مهم ترین لوازم سفر یک روزه چیست؟ برای سفر یک روزه چه تجهیزاتی لازم است؟ چی وسایلی را برای سفر به مکان های مختلف برداریم؟

در این مقاله پاسخ همه یاین سوالات را پیدا می کنید. پس اگر قصد سفر کوتاه مدت دارید پیشنهاد می کنم این مطلب را مطالعه کنید تا در طول سفر خود با مشکل مواجه نشوید.

انتخاب لوازم سفر یک روزه با توجه به مقصد

بسیار مهم است که بدانید مقصدی که قصد سفر به آن را دارید چه نوع آب و هوایی دارد. دانستن آب و هوای مقصد کمک بسیار بزرگی به انتخاب لوازم سفر یک روزه می کند. اما به طور کلی ، یک سری تجهیزات هستند که در همه ی آب و هوا ها کاربرد دارند و بدون وجود آن ها به مشکل بر می خوریم. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر نوع انتخاب تجهیزات سفر، مدت سفر می باشد. اما با توجه به این که در این مقاله قصد داریم تجهیزات مورد نیاز برای سفر یک روزه را معرفی کنیم در نتیجه این گزینه اهمیت چندانی ندارد.

انتخاب مقصد برای انتخاب لوازم سفر یک روزه

لیست لوازم سفر یک روزه

همانطور که گفتیم یک سری تجهیزات هستند که چه در سفر یک روزه ، چه در سفر چند روزه به آنها احتیاج پیدا می کنید. در ادامه لیستی از این لوازم را مشاهده خواهید کرد:

  • کرم ضدآفتاب

چه به منطقه ای کوهستانی و ابری سفر می کنید و چه به مناطق آفتابی ، کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید. به همراه داشتن این کرم بسیار مهم است و از شما در برابر اشعه های مضر و آفتاب سوختگی محافظت می کند.

  • تجهیزات بهداشتی ( دستمال کاغذی، صابون ، و … )

یکی از واجبات سفر ، دستمال کاغذی می باشد. همچنین به همراه داشتن صابون نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ممکن است در سرویس بهداشتی ها ، امکانات کافی و مناسب وجود نداشته باشد در نتیجه به همراه داشتن تجهیزات بهداشتی را توصیه می کنم.

  • لباس

ممکن است بگویید که سفری یک روزه در پیش داریم و لباس اضافی ضروری نیست. اما باید بگویم که باید همه مسائل را پیش بینی کنید. ممکن است خوراکی و غذا و یا نوشیدنی لباستان را کثیف کنید. به هر جال به همراه داشتن یک دست لباس اضافیو حتی یک سویشرت نازک به ضررتان تمام نمی شود.

لوازم سفر یک روزه

  • تنقلات و خوراکی

بهتر است که از خانه خوراکی و تنقالت به میزان لازم را به همراه خود ببرید. گاهی اوقات در برخی از شهرها تنقلات و مواد غذایی را به قیمتی بالاتر می فروشند. در نتیجه بهتر است آب و مواد غذایی مرد نیاز را به مقدار کافی با خود به همراه ببرید.

  • جعبه کمک های اولیه یکی از مهم ترین لوازم سفر یک روزه

حادثه خبر نمی کند! بهتر است قرص های مسکن و وسایل کمک های اولیه را با خود به همراه ببرید تا در صورت بروز مشکل بتوانید شرایط را کنترل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *