آبشار درزو بوشهر

سفر به آبشار درزو | اعجاب انگیزترین آبشار کوهستانی ایران

آبشار درزو از جمله شگفت انگیزترین آبشار های ایران می باشد که در دل کوه های زاگرس نهفته است. در میان تنگه ای طولانی پدیده ای طبیعی به نام آبشار درزو وجود دارد که بازدید از آن می تواند تاثیر بسیار زیادی در تغییر روحیه شما داشته باشد و با دیدن آن می توانید ساعاتی را در دل طبیعت و در میان زیباترین پدیده های طبیعی بگذرانید. این پدیده طبیعی یکی از جاذبه های گردشگری در جنوب کشور می باشد که همه ساله، گردشگران و توریستان بسیاری را به سمت خود جذب می کند و می تواند گزینه بسیار مناسبی برای پیاده روی در طبیعت و به ویژه فاصله گرفتن از شهر و محیط های شلوغ و پر سر و صدا باشد.

در ادامه این مطلب به معرفی زیباترین آبشار ایران به نام آبشار درزو پرداخته ایم. در واقع با ذکر توضیحاتی در خصوص موقعیت مکانی، مسیر دسترسی، توصیف این جاذبه دیدنی و به طور کلی همه چیز درباره آبشار درزو سعی کرده ایم راهنمای جامعی برای بازدید از این پدیده طبیعی بی نظیر را در اختیارتان قرار دهیم. پس اگر قصد دارید با اعجاب انگیزترین آبشار کوهستانی ایران آشنا شوید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

معرفی آبشار درزو

آبشار درزو نام آبشاری زیبا و دیدنی در استان بوشهر می باشد. رشته کوه زاگرس، با قرار داشتن در خطه ی غربی کشور، دارای اهمیت بسیار زیادی در ایران می باشد و به واسطه همین، تمامی شهر هایی که همجوار این رشته کوه هستند، پدیده ها و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی را در درون خود جای داده اند. در پایین ترین نقطه رشته کوه زاگرس، در استان بوشهر، جاذبه های گردشگری بسیار زیادی به واسطه وجود این رشته کوه وجود دارد. که یکی از زیباترین و مهم ترین آن ها، آبشار درزو می باشد. این آبشار با داشتن ارتفاعی در حدود ۵۷ متر دارای چشم انداز بسیار زیبایی می باشد.

آبشار درزو کجاست؟

آبشار درزو یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری در استان بوشهر می باشد. در این استان، و در نزدیکی شهری به نام عسلویه، روستایی به نام اخنه وجود دارد. این روستا با شهر عسلویه حدود ۱۵ کیلومتر فاصله دارد. در روستای اخنه و در میان کوه های این منطقه، به راحتی می توانید به آبشار درزو دسترسی پیدا کنید. جالب است بدانید که امکان شنا کردن در حوضچه ای که در پایین آبشار ایجاد شده است وجود دارد و می توانید با شنا کردن در پایین این آبشار سفر خود را کامل کنید.

مسیر دسترسی به آبشار درزو

طبیعت اطراف آبشار

آبشار درزو به دلیل افزایش رطوبتی که در محیط ایجاد کرده است، سبب شده که گیاهان بسیار زیادی در این منطقه برویند. به لطف همین مساله، چشم انداز بسیار زیبا و دیدنی در محیط اطراف آبشار به وجود آمده که هر فردی به آن برود، محو تماشای زیبایی های طبیعت می شود. در واقع می توان گفت که دور تا دور آبشار، روینده های طبیعی نخل وجود دارند که منظره بسیار زیبایی را ایجاد کرده اند. جالب است بدانید که آبشار درزو در انتهایی ترین بخش تنگه ای در میان کوه های زاگرس وجود دارد.

مسیر دسترسی به آبشار درزو

همانطور که در مطالب بالا مطالعه کردید، آبشار درزو در اعماق تنگه ای نسبتا طولانی قرار دارد. همین مساله بیانگر این است که برای دسترسی به آن، مسیر طولانی ای را باید پیاده روی کرد. البته لازم به ذکر است که اگر دوست ندارید خیس شوید این مکان کاملا مناسب شماست. سال ها پیش این تنگه بستر رودخانه ای پر آب بوده که امروزه تنها سنگ ها و صخره هایی از آن باقی مانده است. این رودخانه به طور کامل خشک شده است و در نتیجه برای دسترسی به آبشار درزو باید این مسیر را طی کنید. البته به یاد داشته باشید که قدم زدن بر روی سنگ های این تنگه کمی مشکل است. در نتیجه حتما کفش های مناسبی را به همراه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *