دریاچه چورت

دریاچه چورت | عجیب ترین دریاچه ایران

در شمال ایران به قدری جاذبه طبیعی و گردشگری فراوان وجود دارد که بازدید از آنها حال و هوایی متفاوت دارد. هر کدام از این جاذبه های دیدنی، تصویری زیبا و متفاوت از آفریده های بی نظیر را به ما نشان می دهند. دریاچه چورت، دریاچه ای خود جوش است که به تازگی در شمال ایران پدید آمده است و دارای منظره ای بسیار زیبا و منحصر به فرد است.شکل این دریغاچه در روز های مختلف سال، منظره ای متفاوت به خود می گیرد و شکل آن به نوعی عوض می شود.

در این مطلب همه چیز را درباره دریاچه چورت و عجایب آن بیان کرده ام. همچنین توضیحاتی درباره موقعیت مکانی آن و نحوه دسترسی به این دریاچه زیبا را داده ام. اگر تا به حال نام این دریاچه را نشنیده اید یا به بازدید از آن نرفته اید پیشنهاد می کنم این مطلب را مطالعه کنید تا بازدید از آن را در برنامه ها سفری خود قرار دهید.

دریاچه چورت چگونه به وجود آمد؟

در زمان های قدیم، در مکانی که امروز این دریاچه قرار دارد، درختان تنومند و متعددی وجود داشت. در حقیقت این دریاچه در محیطی جنگلی قرار دارد و در زمان های قدیم زمینی صاف و مملو از درخت بود. اما در سال ۱۳۱۸ بر اثر زلزله ای که در این مکان آمد که زمین را به شدت لرزاند. این زلزله سبب شد تا مسیر چشمه ای که در نزدیکی این دریاچه بود بسته شد. سپس در زمانی کوتاه، تمامی آب این چشمه جمع شد و دریاچه ای که امروز می بینیم، ایجاد شد.

عجایب این دریاچه

همانطور که گفتیم، این دریاچه در زمینی جنگلی به وجود آمد. در نتیجه در اعماق آن، تعداد زیادی کنده درخت که آنها نیز بر اثر زلزله تخریب و قطع شدند، وجود دارد. در فصولی خاص، این دریاچه پر آب می شود و غمق آن به شدت زیاد می شود. اما در فصولی که عمق آن کم است، می توان به راحتی، کنده های درختانی که در اغماق آن وجود دارند را دید. در حقیقت این کنده ها سر از آب بیرون می آورند و منظره ای بی نظیر را ایجاد می کنند.

یکی دیگر از عجایب آن این است که در آن تعداد زیادی ماهی زندگی می کنند. برخی می گویند که این ماهی ها توسط پرندگان، و مهاجرت آن ها از مکان های مختلف به دریاچه چورت به اینجا منتقل شده اند. اما برخی دیگر می گویند که ساکنین روستای چورت که فاصله کمی با این دریاچه دارند، این ماهی ها را به این دریاچه می آورند تا آن ها در این دریاچه رشد کنند. در نتیجه باید اضافه کرد که یکی از تفریحات این دریاچه، امکان ماهیگیری در آن است.

موقعیت مکانی و مسیر دسترسی

دریاچه چورت در استان مازندران قرار دارد. موقعیت مکانی دقیق آن در نزدیکی کیاسر می باشد. برای دسترسی به آن از شهر تهران ابتدا باید خود را به جاده ساری – کیاسر برسانید سپس در این جاده با کمک محلیان و ساکنین آن منطقه می توانید به راحتی خود را به این دریاچه زیبا برسانید. توصیه می کنم فصول بهار، تابستان و پاییز را برای سفر به این دریاچه انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *