مازیچال

آیا تا به حال از مازیچال شنیده اید؟

گاهی اوقات شرایط طوری می شود که دوست داریم برای چند روز از شهر فاصله بگیریم. نیاز به سکون داریم. نیاز به منطقه ای سرسبز و زیبا داریم تا بتوانیم کمی نفس بکشیم. در واقع شهر های شلوغ با ترافیک های همیشگیشان، ازدحام و شلوغی، آلودگی و از همه مهم تر، مشغله فکری دیگر جایی برای تمرکز نمی گذارد. در این مواقع بهترین کار بستن بار و بندیل و عازم سفر شدن است. یکی از بهترین و بکر ترین مناطق برای اینجور سفرها، مازیچال است.
این روستای ییلاقی با قرار داشتن در ارتفاعات کوه ها، کاملا از شهر دور است. در حقیقت با سفر به آن لازم است حتی آب و نان هم با خود ببرید. چرا که در آن هیچ سوپرمارکت و رستورانی وجود ندارد. فقط خدوتانید و خودتان. در این مطلب قصد دارم همه چیز را درباره روستای مازیچال و زیبایی های آن بیان کنم. پیشنهاد می کنم خواندن این مطلب را از دست ندهید زیرا پس از مطالعه آن، هوس بازدید از آن به سرتان می زند.

روستای ییلاقی مازیچال کجاست؟

این روستای زیبا در استان مازندران قرار دارد. برای دسترسی به آن نیز می توانیداز ۲ راه اقدام کنید. کلاردشت و عباس آباد. برای دسترسی به آن باید جاده کلاردشت به سمت علاس آباد را بروید. سپس در اوایل این جاده یکی جاده فرعی را مشاهده خواهید کرد. این جاده فرعی شما را به مازیچال می رساند. باید این جاده را آنقدر بروید تا به دامنه برسید. سپس از دامنه ۱۷ کیلومتر دیگر که بروید به این روستا می رسید. البته لازم به ذکر است که مسیر ۱۷ کیلومتری خاکی و پر شیب است. پس کاملا حواس خود را جمع کنید و مراقب باشید.

توصیف این روستا

اگر به این روستا بروید متوجه می شوید که اقیانوسی از ابرها جلوی شما قرار گرفته است. منظره ابر ها از این روستا به قدری زیباست که ادم هوس می کند تا ابد همانجا بماند و از چشم انداز آن لذت ببرد. هوای مازیچال در فصل تابستان به قدری خنک است که آدم لذت می برد از این همه زیبایی. البته باید بدانید که در این منطقه تلفن به هیچ عنوان آنتن نمی دهند و شمایید و طبیعت.

گونه های جانوری

در این منطقه هر نوع جانوری که فکر کنید زندگی می کند. از گرگ و شغال گرفته تا مارال و گوزن. اما به طور کلی برخی از گونه های جانوری که در این منطقه زندگی می کنند عبارتند از: خرس، گراز، گوزن، شوکا، سمور، عقاب، قرقاول،ه و …. . با این اوصاف هنگام سفر به مازیچال بسیار مراقب باشید.

برای رفتن به مازیچال چه چیز هایی را با خود به همراه ببریم؟

بسیار مهم است که قبل از سفر تعیین کنید که تا چه مدتی قصد ماندن در این منطقه را دارید. سپس به نسبت ماندنتان وسیله با خود به همراه ببرید. چون همانطور که گفتیم، در این روستا هیچ امکاناتی وجود ندارد. اگر قصد اقامت دارید باید تمامی تجهیزات کمپ زدن را با خود به همراه ببرید. به علاوه لازم است بدانید که شب های این منطقه بسیار سرد است. پس علاوه بر کیسه خواب، لباس گرم نیز با خود به همراه ببرید. همچنین باید بدانید که رطوبت هوا طبیعتا در این منطقه بالا است. پس تا می توانید با خو تجهیزات ضد آب به همراه ببرید تا رطوبت شما را اذیت نکند. همچنین به یاد داشته باشید که قبل از سفر حتما آب و هوای آن منطقه را بررسی کنید تا در آن جا با مشکل مواجه نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *