هزار جریب

آشنایی با منطقه هزار جریب بهشهر و بازدید از آن

اگر اهل سفر و گردشگری باشید، حتما می دانید که شمال ایران، جایی است که تنها باید خوش گذراند و از جاذبه های گردشگری این ناحیه دیدن کرد. در واقع جای جای شمال کشور، دارای جاهای دیدنی متعدد و بسیار زیبایی می باشد که هر فردی باید از آن ها بازدید کند و از زیباترین و دیدنی ترین مناطق ایران لذت ببرد. در واقع برخی از جاذبه های گردشگری ای که در شمال کشور وجود دارند، کاملا منحصر به فرد هستند و نمونه آن ها در هیچ کجای دنیا یافت نمی شود. یکی از زیبا ترین و دیدنی ترین جاهایی که در خطه شمالی کشور وجود دارد، منطقه هزار جریب بهشهر می باشد. این منطقه دارای چشم اندازی بسیار زیبا بوده و همه ساله گردشگران و توریستان بسیاری را به سمت خود جذب می کند.

در این مطلب همه چیز را درباره منطقه هزار جریب و همچنین جاهای دیدنی و موقعیت مکانی آن بیان کرده ایم. اگر تا به حال از این منطقه دیدن نکرده اید و یا با آن آشنایی ندارید پیشنهاد می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید و با یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ایران و شمال کشور آشنا شوید تا مقصد بعدی سفر خود را به سادگی بشناسید.

مختصری درباره منطقه هزار جریب

منطقه هزار جریب در واقع منطقه ای سرسبز و دیدنی می باشد که در میان رشته کوه البرز قرار گرفته و در واقع، منطقه ای کوهستانی به شمار می آید. این منطقه دارای چند بخش به نام های هزار جریب، دو دانگه و چهاردانگه می باشد و هر کدام از این بخش ها دارای جاذبه های گردشگری متعدد و بسیار زیبا می باشند. همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، این منطقه یکی از بخش های بهشهر است و در نکا قرار دارد. طبیعت بی نظیر، وجود منطقه محافظت شده ی هزار جریب، چشم انداز و منظره ی بسیار زیبا و دیدنی سبب می شود تا همه ساله افراد بسیاری برای گشت و گذار و تفریح به این جاذبه گردشگری بیایند و ساعاتی را در آرامش این منطقه سپری کنند.

نمایی از هزار جریب

پوشش گیاهی

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، پوشش گیاهی انبوهی در این منطقه وجود دارد که سبب شده تا منظره بی نظیری در کوهستان های این منطقه ایجاد شود. از جمله پوشش گیاهی موجود در این منطقه می توان به درختان بلوط، ممرز، زرشک کوهی، آلوچه وحشی، تلکا، بارانک جنگلی، شمشاد، ال، انجیلی، مرس، ازگیل، گل شقایق، بنفشه، رز، زعفران وحشی اشاره کرد.

گونه های جانوری

از جمله گونه های جانوری موجود در منطقه حفاظت شده هزار جریب می توان به شوکا، پلنگ، گربه وحشی، گوزن، روباه، خرگوش، کرکس، هدهد، بلدرجین، قرقاوول، خوک، دلیجه، کبک، گرگ، شغال، عقاب، بلبل، سارگپه، و … اشاره کرد.

موقعیت مکانی و مسیر دسترسی به منطقه هزار جریب

موقعیت مکانی این جاذبه گردشگری در بین استان های سمنان، مازندران و گلستان می باشد. البته باید اشاره کرد که بیشتر فضای سبز این منطقه در استان مازندران قرار دارد. جالب است بدانید که برای دسترسی به این منطقه، از تمامی استان ها می شود اقدام کرد. اما توصیه می کنیم از مسیر مازندران به بازدید از منطقه هزار جریب بروید و از طبیعت بی نظیری که در این منطقه وجود دارد دیدن کند.

برای دسترسی به این منطقه باید خود را به بهشهر برسانید و پس از رد کردن این شهر، مسیر خود را ادامه دهید و خود را به عبور پاسند برسانید. باقی مسیر را باید به قدری ادامه دهید که به این منطقه جنگلی برسید.
اگر تا به حال از منطقه هزار جریب و جاهای مختلف آن دیدن کرده اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *