کیش

آشنایی با جزیره کیش و همه چیز درباره امکانات آن

کیش یکی از بهترین و زیباترین جزایر واقع در حنوب ایران می باشد. این جزیره با دارا بودن امکانات تفریحی و گردشگری متعدد، یکی از پر بازدید ترین جزیره ها در میان جزایر جنوب کشور است. با وجود اینکه آب و هوای مناطق جنوب کشور در اکثر فصول سال، بسیار گرم و شرجی است، اما باز هم در گرم ترین فصول سال به ویژه در تابستان، افراد بسیاری به این جزیره سفر می کنند و از تمامی امکانات تفریحی و رفاهی این جزیره استفاده می کنند. در این مطلب قصد دارم همه چیز را درباره این جزیره و همچنین امکانات رفاهی و تفریحی آن صحبت کنم. توصیه می کنم این مطلب را مطالعه کنید تا شما هم بیشتر با این جزیره آضشنا شوید و در صورت سفر به آن از تمامی امکانات موجود در این جزیره بهره مند شوید.

توضیحاتی درباره جزیره کیش

این جزیره در اکثر روزهای سال دارای آب و هوای گرم و شرجی می باشد. همچنین در فصل تابستان، به قدری گرم و شرجی می شود که نفس کشیدن در آن آب و هوا کمی مشکل می شود. اما با این وجود، زیبایی های این منطقه به قدری است که جلودار هوای نامناسب آن نیست و افراد بسیاری به آن سفر می کنند. در زمان های گذشته امکانات کمتری نسبت به امروزه وجود داشت. اما با مرور زمان، و با توجه به بازدید های متعددی که از آن می شد، امکانات بسیار زیادی به آن افزوده شد. این امکانات موجبات رفاه و راحتی بیشتر بازدید کنندگان را فراهم می کرد و همچنین دلایل بیشتری به افراد می داد تا به بازدید از جزیره کیش بیایند. در ادامه به بررسی امکانات تفریحی و رفاهی این مجموعه می پردازیم.

امکانات تفریحی

در جزیره کیش، امکانات رفاهی بسیار زیادی همچون، هتل های متعدد با امکانات و قیمت های مختلف وجود دارد. علاوه بر این، تعدادی هتل لاکچری در این جزیره ساخته شده است تا افرادی که ماه عسل خود را به این جزیره می آیند در این هتل بگذرانند و تجربه بسیار خوبی را کسب کنند. اما علاوه بر این امکانات، تفریحات آبی متعددی همچون، شاتل، بنانا، جت اسکی، پارک آبی، اسکی روی آب، فلای بورد، غواصی، اسکوتر زیر دریایی، و … از امکانات تفریحی و آبی در این جزیره می باشد. اما علاوه بر این تفریحات، جاذبه های گردشگری متعددی نیز در جزیره کیش وجود دارد که بازدید کنندگان می توانند با بازدید از آنها اوقات خوشی را در این جزیره بگذرانند.

امکانات گردشگری

این جزیره قدمت بسیار زیادی دارد. در نتیجه در آن، آثار تاریخی بسیار زیادی وجود دارد که بازدید از آن ها حال و هوای دیگری دارد. از جمله جاذبه های گردشگری این جزیره می توان به کشتی یونانی، مسیر دوچرخه سواری دور تا دور جزیره، ساحل مرجانی، شهر زیرزمینی کاریز، شهر باستانی حریره، آب انبار دوقلو، لاکپشت های دریایی، درخت سبز، پارک دلفین، جزیره هندورابی، پارک ساحلی میرمهنا، اسکله تفریحی و … اشاره کرد.

بهترین زمان سفر به کیش

با توچه به موقعیت جغرافیایی جزیره کیش، در اکثر اوقات دارای آب و هوای بسیار گرم و شرجی می باشد. در نتیجه بهترین زمان برای سفر به آن، فصول سرد سال به ویژه فصل زمستان می باشد. در این فصل آب و هوای مناسبی این جزیره را فرا می گیرد و بسیار مناسب برای سفر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *