پل طبیعت

پل طبیعت تهران | زیباترین سازه در این شهر

شهر تهران به عنوان پایتخت ایران، دارای مهاجران و گردشگران و بازدید کننده های بسیار زیادی می باشد. هر ساله از شهر های مختلف ایران، مسافران بسیاری به این شهر بزرگ می آیند تا از دیدنی ها و جاذبه های گردشگری آن دیدن کنند. در نتیجه به دلیل توریستی بودن این شهر، سازه ها و جاذبه های بسیار زیادی در این شهر تعبیه شده است. هر کدام از این جاذبه های گردشگری دارای محیطی متفاوت و بسیار زیبا می باشند. یکی از این جاذبه های گردشگری که حتی ساکنین شهر تهران نیز به طور مکرر به آن سفر می کنند، پل طبیعت تهران است. این سازه در سال های اخیر در تهران ساخته شد و از همان ابتدا توجه افراد بسیاری را به خود جذب کرد.

در این مطلب ثصد دارم همه چیز را درباره پل طبیهت تهران و دیدنی های این پل بیان کنم. پس اگر تا به حال از این پل دیدن نکرده اید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

چرا باید از پل طبیعت دیدن کنیم؟

این پل زیبا تفرجگاهی متفاوت با سایر جاذبه های گردشگری در تهران است. در حقیقت از همان ابتدا که پل طبیعت افتتاح شد، به یکی از نماد های تهران تبدیل شد. به دلیل چشم انداز خوبی که این پل به شهر تهران دارد، بازدید کنندگان بسیاری به بازدید از آن می روند و از منظره زیبایی که شهر تهران دارد دیدن می کنند. این پل با گذشتن از روی بزرگراه مدرس، پارک طالقانی و پارک آب و آتش را به یکدیگر متصل می کند.

جاذبه های دیدنی این پل

از جاذبه های دیدنی و گردشگری بر روی این پل می توان به نمای شمال تهران و رشته کوه های البرز، و همچنین دیدنی های دو پارک طالقانی و آب و آتش اشاره کرد. بر روب این پل تعداد زیادی نیم کت وجود دارد، که می توانید با نشستن بر روی این نیمکت ها به تماشای شهر بنشینید . از چشم انداز زیبای تهران لذت ببرید. علاوه بر این، پل طبیعت دارای سه طبقه مجزا می باشد که طوری ساخته شده اند تا معلولین و افراد کم توان نیز به راحتی بتوانند از تمامی طبقات دیدن کنند.

در هر طبقه از پل طبیعت چه چیزی وجود دارد؟

طبقه اول این پل شامل تعدادی رستوران و کافه می باشد. در نتیجه اگر قصد دارید به این رستوران ها سری بزنید باید خود را به طبقه اول برسانید. اما طبقه دوم دارای تغداد زیادی نیمکت می باشد که افرادی که قصد نشستن و تماشای شهر را دارند می توانند به این طبقه بروند و به تماشای شهر بنشینند. اما طبقه سوم فقط و فقط برای تماشا است. این طبقه که در بالا ترین نقطه از پل قرار گرفته است، بهترین نقطه برای تماشای طلوع و فروب آفتاب است.

امکانات پل طبیعت

شاید عجیب باشد اما بر روی پل طبیعت، تعدادی رستوران و کافه وجود دارد. که بازدید کنندگان می توانند به این کافه ها بروند و در آنجا در آرامش کامل به تماشای شهر بنشینند.

موقعیت مکانی و مسیر دسترسی

همانطور که گفتیم پل طبیعت بر روی بزرگراه مدرس قرار دارد. در حقیقت موقعیت مکانی دقیق آن بین دو بزرگراه شهید حقانی و شهید همت واقع شده است. برای دسترسی به آن می توانید از طریق بزرگراه های همت، حقانی و مدرس اقدام کنید و به راحتی خود ر به بوستان های طالقانی و یا آب و آتش برسانیدد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *