فیلبند

همه چیز درباره فیلبند و زیبایی های آن

فیلبند نامی است که امروزه به گوش افراد زیادی رسیده است. فیلبند مکانی است که هر کس باید قبل از مرگ به بازدید از آن برود. قدم زدن بر روی ابر ها و تنفس هوای پاک و تازه رویایی است که افراد زیادی در سر خود دارند. این رویا با سفر به این جاذبه گردشگری تبدیل به واقعیت می شود و تجربه ای بسیار لذت بخش و به یاد ماندنی می باشد. این جاذبه طبیعی در ارتفاع ۲۳۰۰ متری اط سطح دریا قرار گرفته است. به دیل موقعیت مکانی بی نظیر و خاص، و همچنین آب و هوای عالی ای که این منطقه دارد، افراد زیادی مسافت های کوتاه و طولانی را می پیمایند تا از این طبیعت زیبا و دیدنی استفاده کنند. در این مقاله قصد دارم همه چیز را درباره فیلبند و جذابیت های آن بیان کنم. پیشنهاد می کنم این مطلب را مطالعه کنید.

فیلبند کجاست؟

این جاذبه گردشگری در استان مازندران واقع شده است. در شرقی ترین قیمت آن و در منطقه ای کوهشتانی، این جاذبه گردشگری قرار گرفته است. به علت این که این منطقه ییلاقی در ارتفاعات قسمت شرقی استان مازندران قرار گرفته، به آن بام مازندران نیز می گویند. اما برای دسترسی به این جاذبه گردشگری از شهر تهران باید خود را به جاده هراز برسانید. سپس از مسیری کوهستانی در یکی از فرعی ای جاده هراز به فیلبند می رسید. در واقع از شهر تهران تا این جاذبه گردشگری حدود ۳ الی ۴ ساعت مسیر است.

روستای فیلبند

توصیف این منقطه

همانطور که می دانید استان مازندران با قرار داشتن در موقعیت جغرافیای بی نظیر، جاذبه های گردشگری بسیاری را در دل خود قرار داده است. بی شک فیلبند یکی از زیباترین مناطق در استان مازندران می باشد. این روستا با قرار گرفتن بر روی کوه های البرز، چشم انداز بی نظیری به مراتع و پوشش گیاهی چشم نواز این منطقه دارد. تصور کنید تماشای اقیانوسی از ابر ها که در زیر پای شما در حال حرکت هستند چقدر می تواند آرامش بخش باشد. همچنین تماشای طلوع و غروب آفتاب بر فراز ابر های شناور چشم انداز بی نظیری دارد که هر شخصی قبل از مرگش حتما باید آن را ببیند. این ابرهای شناور در بیش از نیمی از سال میهمان فیلبند می باشند و چشم انداز این منطقه را دو چندان می کنند.

بهترین زمان سفر به فیلبند

این منطقه ییلاقی است. در نتیجه در روز های سرد سال سفر به آن و همچنین سکونت در آن کمی دشوار و غیر قابل انجام است. حتی در فصول سرد سال تمامی ساکنین این منطقه خانه های خود را ترک می کنند و به مناطق ییلاقی می روند. حتی فثل پاییز نیز زمان مناسبی برای سفر نمی باشد. اما فصل بهار با آب و هوای معتدلی که دارد زمان خوبی برای سفر به فیلبند می باشد. البته نا گفته نماند که در این فصل نیز اگر ناگهان با بارش برف مواجه شدید نباید تعجب کنید. اما جای نگرانی نیست. زیرا در این فصل تغیرات آب و هوایی بسیاری در این منطقه رخ می دهد. اما بهترین زمان برای سفر به این جاذبه گردشگری تابستان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *