اولسبلنگاه

همه چیز درباره روستای اولسبلنگاه و جاذبه های دیدنی اش

اولسبلنگاه مکانی است که به آن لقب بهشت ایران را داده اند. همانطور که می دانید قسمت جنوبی دریای خزر، دارای آب و هوای عالی و طبیعتی بی نظیر است. به همین سبب، در اکثر مواقع، در هنگام تعطیلی های رسمی، و حتی تعطیلات آخر هفته ها، به دنبال مکانی برای گذراندن اوقات خود و تفریح کردن هستیم. حال این روستای ییلاقی، مناسب ترین مکان برای گذراندن تعطیلات آخر هفته، و فاصله گرفتن از شهر و مشغله های فکری است.
با سفر به این جاذبه طبیعی، می توانید یکی از بهترین و خاطره انگیز ترین سفر های خود را تجربه کنید. در این مطلب همه چیز را درباره اولسبلنگاه و زیبایی های آن بیان کرده ام. خواندن این مطلب را از دست ندهید تا با جاذبه های گردشگری بسیار زیبای ایران آشنا شوید و شاید مقصد بعدی سفر خود را این مکان قرار دهید.

اولسبلنگاه کجاست؟

این مکان، یکی از ججاذبه های گردشگری استان گیلان است. در واقع این جاذبه گردشگری در نزدیکی ماسال و در جنوب غربی ماسال آن قرار گرفته است. برای دسترسی به این جاذبه گردشگری از تهران ابتدا باید خود را از طریق آزادراه تهران – رشت، خود را به ماسال برسانید. فاصله ماسال تا این منطقه ییلاقی حدود ۲۵ کیلومتر است. در نتیجه پس از طی کردن مسیر کوتاهی، می توانید به منطقه ییلاقی اولسبلنگاه دسترسی پیدا کنید. لازم به ذکر است که فاصله این منطقه تا تهران حدود ۳۸۰ کیلومتر می باشد.

همه چیز درباره این منطقه ییلاقی

جالب است بدانید که این روستای ییلاقی در ارتفاعات کوه های البرز، و در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. زیبایی این منطقه به حدی است که آدم دلش می خواهد تا ابد در آن جا بماند و دیگر به شهر با ترافیک و شلوغی آن باز نگردد. از این منطقه، تا چشم کار می کند سرسبزی و منظره زیبا از درختان و پوشش های گیاهی متنوع وجود دارد. همچنین، وجود خانه های ساکنین این منطقه، چشم انداز آن را دو چندان کرده است.
یکی از زیباترین نکات این منطقه، وجود اسب های وحشی است که آزادانه در آن می چرخند. تماشای این اسب ها در این منطقه با آب و هوای بی نظظیری که دارد بسیار لذت بخش است. پیشنهاد می کنم سفر به اولسبلنگاه و بازدید از طبیعت زیبای آن را د برنامه ی سفری خود قرار دهید.

چشم انداز های بی نظیر در اولسبلنگاه

در این منطقه، ۲ چیز است که تماشای آن بسیار لذت بخش است و به شدت توصیه می شود. یکی انبوه ابر هایی که در این ارتفاعات وجود دارد. این ابر ها در تمام فضای این روستا وجود دارند و منظره بی نظیری را به وجود می آورند. دیگری تماشای طلوع و غروب آفتاب است که از این ارتفاع بسیار دیدنی و آرامش بخش است.

بهترین زمان سفر

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردم، این منطقه ییلاقی است. در واقع به علت قرار داشتن در ارتفاعات کوه، در فصل تابستان آب و هوایی خنک دارد. در نتیجه در فصول سرد سال، سرمایی غیر قابل تحمل دارد. پس به طور کلی بهترین زمان سفر به اولسبلنگاه فصل تابستان است. اگر به این روستا سفر کرده اید، خاطرات خود را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *