جزیره قشم

همه جیز درباره جزیره قشم و جاذبه های گردشگری آن

قشم بزرگ ترین جزیره در جنوب کشور ایران است. جزیره قشم در آب های خلیج فارس واقع شده است. جالب است بدانید که با وجود این که دمای هوا در این جزره بسیار بالا می باشد و شدت شرجی بودن هوا زیاد ست، اما باز هم افراد زیادی برای بازدید از این جزیره مسافت های زیادی را طی می کنند. در این مقاله قصد دارم همه چیز را درباره جزیره قشم و امکانات آن و همچنین جاذبه های گردشگری این جزیره بیان کنم. پیشنهاد می کنم این مطلب را مطالعه کنید تا شما هم با این جزیره زیبا آشنا شوید. مطمئنا پس از خواندن این مطلب هوس بازدید از این جاذبه گردشگریبه سرتان می زند.

توصیف این جزیره

در مطالب بالا اشاره کردیم که این جزیره بزرگ ترین جزیره در ایران است. همچنین بازدید کنندگان زیادی به این جزیره سفر می کنند. به همین سبب امکانات رفاهی و تفریحی بسیار زیادی در این جزیره تعبیه شده است. اما علاوه بر این امکانات، جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیاری نیز در این جزیره وجود درد که بازدید از آنها خالی  لطف نیست. در ادامه به معرفی این جاذبه های گردشگری و همچنین امکانات جزیره می پردازیم.

جاذبه های گردشگری در قشم

جاذبه های گردشگری در جزیره قشم

در ان جزیره جاذبه های گردشگری متعددی وجود دارد. از این جاذبه های گردشگری می توان به جنگل های حرا، دره ستارگان، قلعه پرتغالی ها، جزایر ناز، تنگه چاهکوه، غار خربس، غار نمکدان، دره تندیس، دره مجسمه، دره سکوت، معدن خاک سرخ، و …. . نا گفته نماند که در نزدیکی این جزیره، جزایر زیادی وجود دارد که می توانید از آنها نیز بازدید کنید. پیشنهاد می کنم بازدید از این جزیره را در برنامه خود قرار دهید و دیدن این زیبایی های طبیعی را از دست ندهید.

امکانات این جزیره

در این جزیره امکانات تفریحی و رفاهی سیار زیادی وجود دارد که این امکانات افراد زیادی را به ای جزیره جذب می کند. از امکانات تفریحی این جزیره می توان ه تفریحات آبی این جزیره اشاره کرد. تفریحات آّ این جزیره عبارست از: فلای بورد، شاتل، نانا، پاراسل، قایق سواری، کشتی سواری، و ….

اما علاوه بر امکانات تفریحی، امکانات رفاهی بسیاری نیز در جزیره قشم وجود دارد. از این امکانات رفاهی می توان به هتل ها، رستوران، کافه و کافی شاپ، اسکله های تفریحی، مراکز خرید متعدد و …. اشاره کرد.

جزیره قشم کجاست؟

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، این جزیره در قسمت جنوبی کشور ایران قرار گرفته است. به طور کلی این جزیره جزو محدوده استان هرمزگان است و فاصله کمی با بنادر این استان دارد. راه های زیادی برای دسترسی به این جزیره وجود دارد. هر روزه پروازهای زیادی از نقاط مختلف ایران به مقصد قشم وجود دارند. در نتیجه می توانید با این روش به آسانی و در کوتاه ترین زمان به مقصد خود برسید. اما علاوه بر حمل و نقل عمومی، می توانید از حمل و نقل زمینی نیز استفاده کنید. برای استفاده از حمل و نقل زمینی می توانید از قطار و اتوبوس استفاده کنید و خود را به استان هرمزگان برسانید. سپس با استفاده از قایق می توانید به جزیره قشم دسترسی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *