غار زینگان

معرفی غار زینگان ایلام و بخش های مختلف آن

استان ایلام از زیباترین استان های ایران می باشد که با قرار داشتن در منطقه ای کوهستانی، دارای آب و هوای نسبتا خوبی می باشد و به واسطه کوهستانی بودن منطقه، دارای جاذبه های دیدنی و هچنین پدیده های طبیعی بسیار زیادی می باشد. علاوه بر این این استان یکی از استان های مرزی ایران می باشد که دارای مرز مشترک با کشور عراق است. غار زینگان یکی از مشهور ترین جاذبه های گردشگری و پدیده های طبیعی در این استان می باشد که همه ساله گردشگران و طبیعت دوستان بسیاری را به سمت خود جذب می کند. این غار با داشتن مناظر بسیار زیبا و چشم انداز بی نظیر، سالانه میزبان حجم عظیمی از توریستان بوده و به عنوان اصلی ترین جاذبه توریستی در استان ایلام شناخته می شود.

در ادامه مطلب به معرفی غار زینگان و همچنین موقعیت مکانی و مسیر دسترسی به آن، به علاوه زیبایی ها و ویژگی های این منطقه پرداخته ایم. اگر تا به حال از غار زینگان دیدن نکرده اید و یا حتی با آن آشنایی ندارید توصیه می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید و با منحصر به فردترین جاذبه گردشگری ایران آشنا شوید.

همه چیز درباره غار زینگان

ابتدا باید بگوییم که شاید نام غار بر روی این جاذبه گردشگری باشد، اما در حقیقت تنگه ای است که نزدیک به ۶ کیلومتر طول داشته و به هیچ عنوان سرپوشیده نیست. در واقع شکل و شکایل آن ااصلا شبیه به غار نیست. اما به دلیل وجود قندیل ها و همچنین چکیده های متعدد، به آن غار می گویند. استان ایلام عموما دارای آب و هوای گرم و خشکی می باشد و در اکثر روزهای سال، دمای هوا نسبتا بالاست. حتی در فصل تابستان دمای هوای منطقه ی غار زینگان به ۵۰ درجه می رسد و بسیار گرم و غیر قابل تحمل است.

نمای داخلی غار زینگان

اما جالب است بدانید که این گرما در محیط داخلی غار وجود ندارد. در حقیقت با قدم گذاشتن در محیط درونی غار وارد محیطی با آب و هوای خنک و بسیار عالی می شوید. همچنین از دیواره های این غار قطرات آب بر روی صورتتان می چکد و حس خنکی خوبی در شما ایجاد می شود.

محیط داخلی غار

همانطور که حدس می زنید، هوای داخل غار زینگان مرطوب می باشد و به همین دلیل، گیاهان بسیار زیادی بر دیواره های غار شکل گرفته و رشد کرد اند و نمای بسیار زیبایی را ایجاد کرده اند. در تمامی بخش های غار قندیل های بسیار زیادی در ابعاد و اشکال مختلف وجود دارد که سال های بسیاری برای شکل گرفتن آن ها گذشته است. علاوه بر این در برخی از نقاط در بستر این غار رودخانه هایی جاری است که برای ادامه دادن به مسیر باید از آن ها عبور کنید.
موقعیت مکانی و مسیر دسترسی به غار زینگان

برای دسترسی به غار زینگان باید خود را به استان ایلام برسانید. در واقع موقعیت مکانی غار زینگان در شهرستان مهران بوده و در جنوب شهر ایلام قرار دارد. در نتیجه برای دسترسی به آن باید خود را به جنوب شهر ایلام و همچنین شهرستان مهران برسانید. در این شهرستان به سمت صالح آباد بروید و در جنوب شرقی این شهر می توانید به غار زینگان دسترسی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *