جنگل نهار خوران

معرفی جنگل نهار خوران و زیبایی هایش

جنگل نهار خوران نامی است که کمتر کسی در این روزها آن را نشنیده باشد. در خطه ی شمالی کشور ایران و در کنار دریای خزر، مناطقی سرسبز و بسیار زیبا به وجود آمده است. بسیاری از این مناطق همچنان شناخته نشده باقی مانده اند. اما برخی از این مناطق به قدری زیبا و محسور کننده هستند که شهرت جهانی پیدا کرده اند. در حقیقت چشم انداز این جنگل و جاذبه های دیدنی اش به قدری زیبا می باشد که افراد زیادی از نقاط مختلف کشور به بازدید از آن می آیند و مسافت های طولانی را طی می کنند. در این مقاله قصد دارم همه چیز را درباره جنگل نهار خوران و تمامی امکانات آن بیان کنم. اگر تا به حال به این جنگل نرفته اید این مطلب را دنبال کنید تا با جاذبه های گردشگری شمال کشور بیشتر آشنا شوید.

جنگل نهار خوران کجاست؟

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردم این جاذبه گردشگری در شمال کشور قرار دارد. در حقیقت یکی از نماد های استان گلستان می باشد و افراد زیادی به بازدید از آن می آیند. برای دسترسی به این جنگل از تهران ابتدا باید خود را به جاده فیروزکوه برسانید. در این جاده باید شهر های قائم شهر و ساری را پشت سر گذاشته و به سمت رستم کلا و کردکوی و در نهایت گرگان حرکت کنید. جنگل نهار خوران در جنوب شهر گرگان قرار گرفته است. در نتیجه در این شهر می توانید با استفاده از تابلوهای راهنمای این جنگل راه خود را به سمت آن پیدا کنید.

نمایی از جنگل نهار خوران

توصیف این جنگل زیبا

شاید رایتان جالب باشد بدانید که قدمت این جنگل به ۴۰ میلیون سال می رسد و مربوط به عصر ژوراسیک می باشد. پوشش گیاهی این جنگل از نوع جنگل های هیرکانی می باشد. قطعا تا به حال برای شما هم پیش آمده است که هوس رانندگی در میان جنگل به سرتان بزند. باید بگویم که جنگل نهار خوران این رویا را به حقیقت تبدیل کرده است. از میان این جنگل جاده ای عبور کرده که با عبور از آن شاهد زیباترین صحنه ی طبیعت خواهید بود.

در حاشیه جاده درختان کهنسال که سر به فلک کشیده اند را مشاهده خواهید کرد. آب و هوای عالی و تازه، صدای بی نظیر پرندگانی که در میان درختان زندگی می کنند، چشم انداز زیبای طبیعت بسیار آرامش بخش می باشد. اگر تا به حال به این جنگل نرفته اید پیشنهاد می کنم به آن سفر کنید و تجربه ای متفاوت و بی نظیری را برای خود رقم بزنید.

امکانات موجود در جنگل نهار خوران

وسعت این جنگل بالغ بر ۳۰۰ هکتار می باشد. همین وسعت نسبتا زیاد و طبیعت زیبای این جنگل سبب می شود تا در تعطبلات و اواخر هفته ها مسافران و بازدید کنندگان زیادی به آن سفر کنند. در نتیجه به علت استقبال زیادی که از این جنگل می شود و به مرور زمان امکانات زیادی در آن تعبیه شده است. در این جنگل آلاچیق، سرویس بهداشتی، پارکینگ، جگرکی، رستوران، هتل، شهر بازی، زمین بازی، و …. وجود دارد. علاوه بر این

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *