تجهیزات کوهنوردی چیست؟

لوازم مورد نیاز و تجهیزات کوهنوردی چه می باشد؟

تجهیزات کوهنوردی تاثیر بسیار زیادی در سفر به کوه و کوهپیمایی دارد. در حقیقت گاهی اوقات به همراه داشتن یک چوب کبریت و یا حتی یک دست لباس نقش بسزایی در کوهنوردی و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی دارد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به منطقه ای کوهستانی سفر کرده باشید و در آنجا با کمبود برخی وسیله ها مواجه شده باشید. حتی افراد بسیاری وجود دارند که علاقه مند به کوه نوردی و اقامت در کوه را دارند. اما سفر به کوه نیازمند برخی تجهیزات و لوازمی است که بدون آنها یقینا مشکلات زیادی به وجود می آید. در این مقاله قصد دارم همهی تجهیزات کوهنوردی و وسایل مناسب برای سفر به کوه و حتی اقامت در آن را برای شما بازگو کنم. پیشنهاد می کنم این مطلب را مطالعه  کنید تا بیشتر با سفر به کوه و لوازم مورد نیاز آن آشنا شوید.

ویژگی های تجهیزات کوه نوردی

قبل از شروع و ارائه توضیحات در مورد لوازم مورد نیاز برای سفر به کوه بگذارید در مورد مساله ای مهم تر صحبت کنم. همانطور که می دانید کوهستان ها مناطقی با آب و هوای نسبتا خنک و اکصر اوقات بارانی هستند. در نتیجه بسیار مهم است که تمامی تجهیزاتی که با خود به همراه می برید، ضد آب باشند. ضد آب بودن تجهیزات کوهنوردی بسیار مهم بوده و کمک بسیار زیادی در اقامت و کوهپیمایی شما می باشد. اما در ادامه به معرفی این تجهیزات می پردازیم. پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

تجهیزات کوهنوردی

تجهیزات کوهنوردی چیست؟

در هنگام کوهنوردی وسایل بسیاری را باید با خود به همراه ببرید. به یاد داشته باشید که به همراه داشتن این لوازم بسیار حیاتی و مهم بوده و بسیاری از آنها در شرایط دشوار و سخت به کارتان می آیند. این لوازم عبارتند از:

کوله پشتی

اولین وسیله مهم برای کوهنوردی کوله پشتی ضد آب می باشد. به یاد داشته باشید که با توجه به مدت سفرتان کوله پشتی بزرگ و یا کوچک انتخاب کنید. بهتر است که در سفر های طولانی و کوهنوردی های اقامتی کوله پشتی نسبتا بزرگ انتخاب کنید تا توانید وسیله های بیشتری را با خود به همراه ببرید.

لباس اضافی

اصولا یکی از مهم ترین تجهیزات کوهنوردی لباس اضافی می باشد. معمولا به همراه داشتن بین ۲ تا ۳ دست لباس ضروری می باشد. به یاد داشته باشید که بیش از اندازه با خود لباس نبرید.

آب یکی از مهم ترین تجهیزات کوهنوردی

به همراه داشتن آب به مقدار لازم در شرایط سخت بسیار کمکتان می آید. در واقع آب بهترین دوست شماست. سعی کنید به اندازه کافی با خود به همراه ببرید.

کفش مناسب کوهنوردی

یکی دیگر از تحهیزات مهم برای کوهنوردی کفش مناسب است. همانطور که می دانید پیاده روی سخت و طولانی در پیش خواهید داشت. در نتیجه کفش مناسب بسیار مهم است.

برخی دیگر از تجهیزات کوهنوردی

در مطالب بالا مهم ترین و اصلی ترین تجهیزات کوهنوردی را به شما معرفی کردیم. در ادامه تجهیزاتی را ذکر کرده ایم که لازم است حتما آنها را به همراه داشته باشید. این لوازم علارتند از: کیسه خواب، چادر، دستکش، کلاه، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، پانچو بارانی، جوراب اضافی، عصای کوهنوردی، تنقلات مقوی ( مغز، شکلات، میوه خشک، و…)، لوازم بهداشتی ( دستمال کاغذی، کیسه زباله، و … )

به یاد داشته باشید که به همراه داشتن این لوازم و تجهیزات کوهنوردی بسیار مهم و کارآمد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *