سوباتان

سفر به سوباتان و هر آنچه که باید درباره آن بدانید

سوباتان یکی از مشهور ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری در ایران است. در واقع منطقه سوباتان، به دلیل قرار گیری در یکی از بهترین نقاط ایران، دارای آب و هوای بسیار عالی و بی نظیر، و همچنین دارای جاذبه های دیدنی و گردشگری متعددی می باشد. شهرت این منطقه به حدی است که هر ساله، افراد بسیار زیادی مسافت های کوتاه و طولانی را طی می کنند تا از نزدیک، از تمامی جیاذبه های دیدنی این منطقه دیدن کنند و یکی از بهترین سفر های خود را تجربه کنند. در این مطلب به معرفی سوباتان و جاذبه های دیدنی و گردشگری آن پرداخته ایم. در نتیجه اگر با این منطقه آشنایی ندارید و تا به حال به بازدید از آن نرفته اید، مظالعه این مطلب را از دست ندهید. یقینا پس از مطالعه این مطلب، هوس سفر به این منطقه، به سرتان می زند.

مختصری درباره سوباتان

سوباتان از مناطقی است که هر کس قبل از مرگش باید ببیند. چشم انداز این منطقه و جاذبه های طبیعی که در آن وجود دارد، هوش را از سر هر کس می پراند. به طور کلی این منطقه، در مرز بین ساتان پیلان و استان اردبیل قرار دارد و به دلیل داشتن محیط بسیار زیبا و طبیعتی بکر، این دو استان را در موقعیت ویژه ای قرار داده است. یکی از نکات مثبت این منطقه این است که در همه ی فصول سال می توان به بازدید از آن رفت و از جاذبه های گردشگری متعدد آن دیدن کرد.

نمایی از سوباتان

جاذبه های دیدنی

منطقه سوباتان، مساحت وسیعی از این دو استان را در بر گرفته و در آن انواع مختلفی از پدیده های طبیعی و دیدنی وجود دارد. از جمله این پدیده ها و جاذبه های طبیعی می توان به آبشار ها، دشت شقایق، دره ها و کوهستان ها، غارها، رودخانه و چشمه های متعدد اشاره کرد. در نتیجه با سفر به این منطقه می توانید با یک تیر جند نشان بزنید و علاوه بر پیاده روی و طبیعت گردی، از انواع مختلف جاذبه های طبیعی دیدن کنید. یکی از زیباترین جاذبه های دیدنی و گردشگری در این منطقه، دریاچه نئور می باشد. این دریاچه یکی از بزرگ ترین دریاچه های ایران می باشد که با چشم انداز بی نظیر، هر ساله افراد بسیاری را به سمتخود می کشاند.

موقعیت مکانی و مسیر دسترسی به سوباتان

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، سوباتان، در مرز بین استان های گیلان و اردبیل قرار دارد. موقعیت مکانی این منطقه در نزدیکی منطقه تالش می باشد و دسترسی به آن بسیار راحت است. برای دسترسی به آن چند راه مختلف وجود دارد. می توانید خود را به اردبیل برسانید و از این استان، مسیر خود را از دریاچه نئور، به سوباتان پیدا کنید. همچنین می توانید خو را به استان گیلان و شهر تالش برسانید. از تالش نیز چندین راه مختلف برای دسترسی به سوباتان وجود دارد که برخی از آن ها مناسب وسایل نقلیه عادی نمی باشند. در نتیجه بهتر است هنگام سفر به آن با ماشین شاسی بلند و دو دیفرانسیل اقدام کنید.
اکگر تا به حال به بازدید از سوباتان رفته اید و از جاذبه های دیدنی و گردشگری آن دیدن کرده اید، تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *