زمردی میان دریاچه آویدر

دریاچه آویدر و محوطه ی اطراف آن یکی از مناطق بکر و دیدنی شمال ایران است که زیبایی های چشم نوازی دارد و یک جزیره ی کوچک سبز چون زمردی به روی انگشتر بر روی آن خود نمایی میکند. وجود امکاناتی چون سرویس بهداشتی، قایق های پدالی و موتوری ، بوفه و یک رستوران محلی این مکان را به تفرجگاه خوبی برای گردشگران تبدیل کرده است. محوطه ی اطراف دریاچه محل خوبی برای برپا کردن یک پیک نیک خانوادگی یا دوستانه و ثبت نمودن خاطراتی خوش در ذهن شماست.
اگر میخواهید با این دریاچه بیشتر آشنا شوید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

دریاچه آویدر کجاست؟

اگر از نوشهر به سمت نور حرکت کنید در ۳۰ کیلومتری شرق نوشهر و ۱۰کیلومتر پس از یک جنگل معروف به نام سیسنگان به روستایی خواهید رسید به نام روستای صلاح الدین کلا. با ورود به این روستا تابلوی سد خاکی را خواهید دید .اگر در جهتی که تابلو شما را راهنمایی میکند برانید و ۵ کیلومتر دیگر به مسیرتان ادامه دهید، دریاچه ای خواهید دید که پس از احداث یک سد خاکی با هدف تامین آب کشاورزی منطقه به وجود آمده.
قبل از احداث این سد یک تپه ی پوشیده از درخت در این محوطه وجود داشته که با احداث سد و شکل گیری دریاچه، این تپه

همچون جزیره ی کوچکی درون این دریاچه خودنمایی میکند.
دریاچه ی آویدر، محل مناسبی برای رشد و پرورش انواع گونه های گیاهی و جانوری است؛ بنا بر این شما میتوانید انواع مختلفی از قورباغه ها و ماهی ها را در این دریاچه به تماشا بنشینید.

چه چیزهایی در دریاچه ی آویدر به انتظار ما نشسته است؟
همانطور که گفته شد این دریاچه تفرجگاه مناسبی برای پیک نیک های دوستانه و خانوادگی است.
اگرچه شنا کرد در این دریاچه ممنوع است اما تفریحات بسیار زیادی برای اینکه اوقاتی خوش در کنار دریاچه آویدر داشته باشید وجود دارد.

ماهیگیری در دریاچه آویدر :

اگر اهل ماهیگیری باشد میدانید که بهترین محل ها برای ماهیگیری در ایران دریاچه ها هستند؛ اگر قلاب ماهیگیری خودتان را همراه خود به دریاچه آویدر ببرید میتوانید ماهی های کپوری که در این دریاچه زندگی میکنند را صید کنید.

قایق سواری:

در اطراف این دریاچه زیبا ، قایق هایی قرار دارد تا شما بتوانید منظره ی این در یاچه را از هر سویی گه بخواهید مشاهد کنید و گشتی اطراف جزیره ی کوچک درون آن بزنید.این قایق ها که به صورت ساعتی اجاره داده میشوند از دو نوع پدالی و موتوری هستند. اگر هیجان سیر و سیاحت با سرعت زیاد در دریاچه را میخواهید حتما قایق موتوری را انتخاب کنید و اگر میخواهید در کمال آرامش و سکوت بر روی آب این دریاچه شناور باشید قایق پدالی گزینه ی مناسبی برای شماست.

اسب سواری:

اجاره اسب ها به مسافران یکی از منابع درامد مردم این منطقه است اگر یکی از این اسب هارا در اطراف دریاچه مشاهده کردید و به سوارکاری علاقمند بودید میتوانید از اهالی بخواهید تا این اسب ها را برای دقایقی به شما اجاره دهند.
عکاسی: مناظر این دریاچه مانند سایر مناطق شمال ایران به قدری منحصر به فرد و تماشایی است که شما میتوانید دقایق زیادی را صرف عکاسی در این منطقه کنید. البته یادتان باشد آنقدر غرق در عکاسی نشوید که یادتان برود از حس حضور در لحظه نهایت لذت را ببرید.

نمایی از  دریاچه آویدر

چه زمانی به دریاچه آویدر سفر کنیم؟

آب و هوای حوالی این دریاچه به قدری خنک و مطبوع است که یکی از ییلاقات نوشهر به شمار میرود. بنا بر این بهار و تابستان از بهترین زمانهای سفر به این دریاچه است. هرچند که دیدار این دریاچه در پاییز نیز لطف خودش را دارد.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *