نمایی از دریاچه نئور

دریاچه نئور کجاست؟ | معرفی + موقعیت مکانی

دریاچه نئور یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری در ایران است که شهرت بسیار زیادی دارد. در حقیقت آوازه دریاچه نئور به گوش افراد بسسیاری در ایران و دنیا رسیده است و هر ساله، افراد بسیار زیادی برای بازدید از آن مسافت های کوتاه و طولانی را طی می کنند تا از نزدیک شاهد زیبایی های این دریاچه و محیط پیرامون آن باشند. این دریاچه و منظره اطرافش، یکی از جاذبه هایی است که هر کس قبل از مرگش باید ببیند. در این مطلب به معرفی دریاچه نئور، جاذبه های دیدنی آن، موقعیت مکانی و همچنین مسیر دسترسی به آن پرداخته ایم. اکر تا به حال به این دریاچه طبیعی زیبا سفر نکرده اید و با آن آشنایی ندارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

مختصری درباره دریاچه نئور

این دریاچه یکی از دریاچه های بزرگ در ایران محسوب می شود و مساحت آن در حدود ۲۱۰ هکتار می باشد. عمق این دریاچه در نقاط مختلف متفاوت است اما به طور کلی، بیشترین عمق آن در حدود ۵ متر می باشد. همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، این دریاچه و اطراف آن، دارای چشم انداز بی نظیری می باشند. در واقع فصول گرم سال که می رسند، فضای سبز زیبایی محیط اطراف دریاچه و همچنین کوه های اطراف را می پوشاند و چشم انداز محیط را دوچندان می کند. به دریاچه نئور، لقب “بزرگ‌ترین دریاچه آب شیرین ایران” را نسبت داده اند. توصیه می کنم سفر به این دریاچه را حتما در برنامه های سفر خود قرار دهید.

دریاچه نئور

دانستنی های این دریاچه

جالب است بدانید که دریاچه نئور در واقع از دو دریاچه تشکیل شده است. در فصول سرد سال این دو دریاچه نمایان می شود. اما بهار که می سرد، این دو دریاچه با یکدیگر ترکیب می شوند و دریاچه ای واحد را تشکیل می دهند. این دریاچه در تمامی روزهای سال پر آب می باشد و به لطف بارندگی های سالانه، هرگز کم آب نشده است. ارتفاع این دریاچه زیبا از سطح دریا حدود ۲۵۰۰ متر می باشد و نکته جالب این است که تا دریای خزر، حدود ۳۰ کیلومتر فاصله دارد.

تفریحات دریاچه نئور

مهم ترین نکته درباره این دریاچه این است که امکانات متعددی در آن وجود ندارد. در نزدیکی این دریاچه یک سرویس بهداشتی، بوفه و تعدادی سکو برای نشست و پهن کردن زیر انداز می باشد. تمامی امکانات این منطقه در همین ها خلاصه می شود. در نتیجه به یاد داشته باشید قبل از سفر، تمامی تحهیزات و امکاناتی که فکر می کنید ممکن است لازم شود را با خود به همراه ببرید.

موقعیت مکانی و مسیر دسترسی

این دریاچه یکی از جاذبه های گردشگری استان اردبیل است. موقعیت مکانی آن در پشت کوه های تالش و در مرز بین استان اردبیل و گیلان می باشد. برای دسترسی به این دریاچه ابتدا باید خود را به استان اردبیل برسانید. البته می توانید از مسیر استان گیلان نیز به دریاچه مئور دسترسی پیدا کنید. اما به طور کلی اکثریت مسافران این دریاچه، از مسیر استان اردبیل به آن سفر می کنند. از استان اردبیل تا این دریاچه در حدود ۴۸ کیلومتر فاصله می باشد. در استان اردبیل باید به سمت خلخال رفته و سپس به سمت روستای بودالالو بروید. در نهایت پس از بالا رفتن از کوه به روسای دیگری می رسید به نام عباس آباد. دریاچه نئور فاصله بسیار کمی تا این روستا دارد و می توانید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.

اگر تا به حال به این دریاچه سفر کرده اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *