تنگه چاهکوه قشم

تنگه چاهکوه قشم | زیباترین تنگه ی ایران

در کشور ایران، جاذبه های گردشگری بسیار زیادی وجود دارد. که هر کدام از این جاذبه های گردشگری، جلوه ای متفاوت و بسیار زیبایی دارند. اما برخی از این جاذبه های گردشگری، با چشم انداز بی نظیری که دارند، نسبت به سایر جاذبه های گردشگری، بسیار مشهورتر می باشند و به طبع، گردشگران بسیار زیادی برای بازدید از آن ها اقدام می کنند. تنگه چاهکوه یکی از این جاذبه های گردشگری است که با داشتن شکل و شمایلی عجیب و منحصر به فرد، موجب شده تا توریستان و گردشگران بسیاری با پیمودن مسافت های طولانی، اقدام به بازدید از این جاذبه گردشگری کنند و ساعاتی را در یکی از متفاوت ترین و زیباترین جاذبه گردشگری ایران بگذرانند.

در ادامه این مطلب به طور کامل توضیحاتی را درباره تنگه چاهکوه و دیدنی های آن ارائه دادیم. با مطالعه این مطلب، به طور کامل با تنگ چاهکوه آشنا می شوید و همچنین، مطالبی را در خصوص ویژگی های این تنگه خواهید آموخت. توصیه می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا با زیباترین تنگه ایران آشنا شوید. تنگه چاهکوه به قدری زیبا و دیدنی است که پس از آشنایی با آن، برای بازدید از آن اقدام خواهید کرد.

تنگه چاهکوه کجاست؟

این تنگه، یکی از جاذبه های گردشگری در جزیره قشم می باشد که با داشتن چشم انداز بسیار زیبا، به عنوان مشهورترین جاذبه ی این جزیره نیز شناخته می شود. در واقع تنگه چاهکوه با داشتن منظره ای بسیار زیبا از تنگه ای با دیواره های بسیار بلند و یا ارتفاعی در حدود ۱۰۰ متر، مورد توجه توریستان و گردشگران متعددی می باشد. این تنگه در قسمت شمال غربی جزیره قشم قرار دارد و برای دسترسی به آن، باید خود را به سواحل شمال غربی این جزیره برسانید.

نمایی از تنگه چاهکوه قشم

توضیحاتی درباره این تنگه

نام تنگه چاهکوه کاملا مناسب برای این جاذبه گردشگری است. علت هم وجود تعداد بسیار زیادی حفره در دیواره ها و حتی در بستر این تنگه می باشد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که حفره های موجود در این تنگه، یکی از مهم ترین عوامل برای ساکنین روستایی که در نزدیکی آن وجود دارد می باشد. علت هم این است که هنگامی که فصل بارش فرا می رسد و در جزیره قشم باران می باشد، آب باران در حفره های موجود در تنگه چاهکوه ذخیره می شود و در نهایت، ساکنین روستای این منطقه، از آب هایی که در این چاه ها ذخیره شده است استفاده می کنند. در نتیجه علاوه بر جنده ی گردشگری، جنبه ی رفاهی نیز دارد و به همین دلیل، یکی از محبوب ترین نقاط در جزیره قشم می باشد.

ویژگی های تنگه چاهکوه

این تنگه، ساختاری بسیار عجیب اما زیبا دارد. جالب است بدانید که منطقه ورودی به تنگه چاهکوه، بسیار عریض می باشد. به طوی که افراد بسیاری به طور همزمان می توانن وارد تنگه شوند. اما هرچه بیشتر به داخل تنگه می روید، متوجه می شوید که عرض تنگه کمتر، و دیواره ها به یکدیگر نزدیک می شوند. و این روند به قدری ادامه پیدا می کند که فاصله دیواره ها تا یکدیگر، به کمتر از ۵۰ سانتی متر می رسد. علاوه بر این، ارتفاع دیواره های این تنگه بسیار زیاد می باشد. در واقع هانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، این تنگه دارای ارتفاعی بالغ بر ۱۰۰ متر می باشد. علاوه بر این، بر دیواره های این تنگه، اشکال مختلف و عجیبی وجود دارد که بازدید از آن بسیار هیجان انگیز می باشد.

اگر تا به حال از تنگه چاهکوه قشم دیدن نکرده اید توصیه می کنم در اولین فرصت، بازدید از آن را در برنامه های خود قرار دهید. در صورتی که تا به حال از این جاذبه گردشگری دیدن کرده اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *