بوستان نهج البلاغه

بوستان نهج البلاغه تهران | محبوب ترین بوستان غرب تهران

بوستان نهج البلاغه از مهم ترین و بزرگ ترین بوستان های شهر تهران است. در سال های گذشته اقدامات بسیاری در راستای افزایش فضای سبر در تهران و همچنین کاهش آلودگی های این شهر انجام شد. این بوستان از جمله بوستان هایی است که زمان زیادی از افتتاح آن نمی گذرد اما هر روزه و حتی از همان روز اول، افراد بسیاری از این بوستان استقبال کردند و به بازدید از آن رفتند. این بوستان با امکانات متعدد و جاذبه های گردشگری فراوان، مورد توجه افراد بسیاری قرار می گیرد و هر زمان که به این پارک بروید، افراد بسیاری را در آن مشاهده می کنید که مشغول تفریح هستند.

در این مطلب به معرفی کامل بوستان نهج البلاغه و همچنین جاذبه های گردشگری و امکانات آن پرداخته ایم. اگر با این بوستان آشنا نیستید و یا حتی تا به حال از آن بازدید نکرده اید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

بوستان نهج البلاغه کجاست؟

این بوستان در قسمت شرقی شهر تهران قرار داشته و در منطقه ۲ این شهر قرار دارد. البته لازم به ذکر است که به علت گسترده بودن این بوستان در چندین مناطق این شهر قرار گرفته است. اما به طور کلی می توان گفت که در منطقه باغ فیض تهران، بوستانی وسیع و در امتداد بزرگراه یادگار امام وجود دارد. این بوستان توسط ۴ اتوبان پر تردد و مهم شهر تهران احاطه شده است. در واقع از شمال با بزرگراه نیایش، از جنوب با بزرگراه حکیم، از شرق با بزرگراه یادگار امام و از غرب با بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی مجاورت دارد. همچنین بزرگ راه شهید همت نیز از روی این پارک می گذرد و چشم انداز زیبای پارک را به نمایش می گذارد.

بوستان نهج البلاغه

مختصری در مورد این بوستان

به طور کلی بوستان نهج البلاغه در ۳ فاز ساخته شد. در واقع هنگامی که فاز اول این بوستان افتتاح شد، استقبال زیادی از آن صورت گرفت. سپس با افزایش امکانات رفاهی و تفریحی این فاز، و همچنین گسترش این بوستان، روزانه بر اهمیت این پارک افزوده شد و توانست، توجه افراد بسیاری را به سمت خود جلب کند.

امکانات پارک

در این پارک، امکانات رفاهی و تفریحی متعددی وجود دارد. در واقع در تمامی فاز های این پارک، علاوه بر وجود امکانات رفاهی متعدد، جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیاری نیز افزوده شد. از جمله امکانات رفاهی بوستان نهج البلاغه می توان به سرویس بهداشتی، پارکینگ، مسجد و نمازخانه، نیمکت، آلاچیق، و …. اشاره کرد.

علاوه بر این، از امکانات تفریحی این منطقه می توان به پیست دو چرخه سواری، وسایل و امکانات ورزشی، شهربازی کودکان، سافاری وحشت، شهربازی بیلینو، پل های معلق برای عابر پیاده، و همچنین وجود رستوران، کافه و سفره خانه های متعدد در این بوستان اشاره کرد.

مسیر دسترسی به بوستان نهج البلاغه

برای دسترسی به این بوستان می توانید با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و همچنین وسیله نقلیه شخصی اقدام کنید. برای دسترسی با استفاده از وسایل نقلیه عمومی باید خود را به ایستگاه متروی صادقیه و یا پایانه آزادی برسانید. سپس با استفاده از سامانه اتوبوسرانی تندروی شهر تهران در خط جناح – دنشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، خود را به این بوستان برسانید. همچنین اگر قصد دارید با استفاده از وسیله نقلیه شخصی به این بوستان بروید، باید خود را به یکی از بزرگراه هایی که با این بوستان مجاورت دارند و در مطالب بالا به آن اشاره کردیم برسانید و از خروجی این بزرگراه ها، به راحتی به این بوستان دسترسی پیدا کنید.
اگر تا به جال از این بوستان دیدن کرده اید، تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *