مجموعه تفریحی فشافویه

آیا در مورد مجموعه تفریحی فشافویه شنیده اید؟

مجموعه تفریحی فشافویه یکی از معدود مجموعه های تفریحی آبی در حومه تهران است. همانطور که می دانید در شهر تهران جاذبه های دیدنی و تفریحی بسیار زیاید وجود دارد. چه بسا که در مقاله های قبلی جاذبه های گردشگری زیادی را در تهران به شما معرفی کردیم. اما در اطراف شهر تهران نیز، جاذبه های تفریحی کمی وجود ندارد. در این مقاله قصد دارم یکی از جاذبه های تفریحی در حومه شهر تهران را به شما معرفی کنم. این مجموعه تفریحی، مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفت. در واقع گردشگران بسیاری به این مجموعه آبی می روند و اوقات خود را با استفاده کردن از امکانات این مجموعه می گذرانند. پیشنهاد می کنم این مطلب را مطالعه کنید تا با مجموعه تفریحی فشافویه و تفریحات آبی آن آشنا شوید.

مجموعه تفریحی فشافویه کجاست؟

این مجموعه تفریحی در قسمت جنوب غربی شهر تهران واقع شده است. در حقیقت این مجموعه در حسن آباد تهران قرار دارد. برای دسترسی به آن ابتدا باید خود را به جاده تهران – قم برسانید. پس از عبور از عوارضی تهران – قم و طی کردن ۱۸ کیلومتر از خروجی اتوبان خارج شوید. پس از طی کردن مسیری حدود ۵ کیلومتر از خروجی رباط کریم خارج شوید و به سمت حسن آباد برانید. پس از طی کردن مسیری کوتاه به مجموعه تفریحی فشافویه می رسید.

دریاچه تفریحی فشافویه

تاریخچه

این مجموعه تفریحی در سال ۱۳۸۵ ساخته شد. در ابتدا دریاچه این مجموعه ساخته شد و افراد معدودی به این دریاچه می رفتند و از آن استفاده می کردند. جالب است بدانید که از ابتدا هدف ساخت اسن دریاچه بود و قرار بر ساختن یک نجنوعه تفریحی نبود. اما در سال های بعد، امکانات زیادی به این دریاچه اضافه شد. در نتیجه این دریاچه تبدیل به یک مجموعه تفریحی شد و مورد استفبال افراد زیادی قرار گرفت.

امکانات مجموعه تفریحی فشافویه

در این دریاچه امکانات تفریحی بسیار زیادی برای بازدید گنندگان در نظر گرفته شده است. از این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قایق سواری
  • جت اسکی
  • اسکی روی آب
  • کایاک سواری
  • فلای بورد
  • شاتل

علاوه بر این از دیگر امکانات این مجموعه می توان به موتور سواری (ATV) نیز اشاره کرد. اما این ها تنها امکانات این مجموعه نیست. تفریحات دیگری مانند : پینت بال، اتومبیل رانی، سوار کاری، تیر و کمان، تراپ، و … نیز وجود دارد.

امکانات رفاهی

به علت بازدید زیادی که از این مجموعه می شود، امکانات بسیار در آن تعبیه شده است. از این امکانات می توان به پارکینگ، سرویس بهداشتی، بوفه سلف سرویس، رستوران، کافی شاپ و … اشاره کرد.

بهترین زمان بازدید از مجموعه تفریحی فشافویه

بی شک بهترین زمان بازدید از این مجموعه فصل تابستان می باشد. زیرا در این فصل که گرما طاقت فرسا است، می توانید از تفریحات آبی استفاده کنید که بسیار هم لذت بخش است. اما اگر علاقه مند به بازدید از این مجموعه در این فصل نیستید می توانید در فصول سرد سال نیز به بازدید از آن بروید. به هر حال در این مجموعه تنها تفریحات آبی وجود ندارد و می توانید از سایر امکانات تفریحی آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *