رستوران های دربند

آیا تا به حال به دربند رفته اید؟

دربند نامی است که به گوش تمامی ساکنین تهران و ایرانیان رسیده است. دربند یک محله قدیمی در تهران است که شهرت بسیار زیادی در میان پیر و جوان دارد و افراد بسیاری در این منطقه خاطره دارند. این منطقه در بهترین موقعیت مکانی در تهران قرار گرفته و سالانه توریستان و گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. در این مقاله قصد دارم همه چیز را درباره دربند و امکانات و خصوصیات آن بیان کنم. پیشنهاد می کنم این مطلب را مطالعه کنید تا با این محله خوش آب و هوا و جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا شوید.

دربند کجاست؟

این جاذبه توریستی و گردشگری در شمالی ترین نقطه شهر و در منطقه ۱ تهران قرار گرفته است. در واقع دربند در شمال تجریش و در دامنه رشته کوه البرز قرار دارد.

آب و هوا

دربند در خوش آب و هوا ترین نقطه تهران قرار دارد. در حقیقت اگر در فصل تابستان و رمای آزار دهنده اش به این منطقه سفر کنید با آب و هوای نسبتا خنک و معتدل رو به رو می شوید. البته ناگفته نماند که در روز های سرد سال و در فصل زمستان هوای این منطقه بسیار سرد می شود و برف تمام منطقه را می پوشاند و منظره بی نظیری را ایجاد می کند. پس اگر قصد دارید در فصول سرد سال به بازدید از دربند بروید به یاد داشته باشید که با تجهیزات و لباس گرم عازم شوید تا با مشکلی مواجه نشوید.

جاذبه های گردشگری دربند

در این منطقه جاذبه های گردشگری بسیار زیادی وجود دارد. یکی از محبوب ترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری در دربند کاخ سعد آباد می باشد. اما در این منطقه جاذبه های تفریحی متعددی نیز وجود دارد. در آنجا رستوران های متعددی وجود دارد که هر کدام از آنها می تواند مکان خوبی برای خاطره ساختن و گذراندن اوقات شما باشد. از دیگر امکانات تفریحی در دربند می توان به تله سیژ، سورتمه، کوهنوردی، و … اشاره کرد.

دربند

مسیر های دسترسی

دسترسی به دربند بسیار آسان است. چه با وسیله نقلیه شخصی و چه با وسایل نقلیه عمومی می توانید به راحتی به این جاذبه گردشگری دسترسی پیدا کنید و اوقات خوشی را در آن سپری کنید. اگر قصد دارید با وسیله نقلیه شخصی به آن جا بروید ابتدا باید خود را به تجریش برسانید. برای دسترسی به تجریش می توانید از طریق یکی از خیابان های شریعتی، ولیعصر و باهنر اقدام کنید.

اما اگر قصد دارید با وسایل نقلیه عمومی به بازدید از آن بروید می توانید از مترو و اتوبوس های تندرو استفاده کنید. برای دسترسی به آن از طریق مترو ابتدا باید خود را به خط ۱ مترو تهران برسانید. در این خط به سمت تجریش بروید و در آخرین ایستگاه پیاده شوید. سپس در جلوی ورودی مترو تاکسی های متعددی وجود دارند که برخی از آنها به سمت دربند می روند. همچنین اگر قصد دارید با استفاده از اتوبوس های تندرو به این مکان بروید باید خود را به یکی از ایستگاه های سامانه خط تندرو راه آهن – تجریش برسانید. سپس در تجریش با استفاده از تاکسی به مقصد خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *