آبشار چکان

آیا تا به حال از آبشار چکان الیگودرز دیدن کرده اید؟

آبشار چکان یکی از عجیب ترین آبشارهای ایران است. الیگودرز یکی از شهرستان های استان لرستان می باشد که دارای جاذبه های دیدنی و گردشگری متعددی می باشد و مهم تر از همه، تعداد بسیار زیادی از آبشار های استان لرستان را در درون خود جای داده است. یکی از این آبشار ها آبشار چکان می باشد. این آبشار یکی از زیباترین و متفاوت ترین آبشارهای ایران است که منظره ای بسیار متفاوت و زیبا ایجاد می کند. همانطور که می دانید استان لرستان دارای بیشترین تعداد آبشار در ایران می باشد و به عنوان پر آبشارترین استان ایران شهرت بسیاری دارد. این آبشار هااهمیت زیست محیطی بسیار زیادی داشته و استان لرستان را به یکی از پربازدیدترین استان های ایران تبدیل کرده است.

در ادامه به معرفی آبشار چکان الیگودرز پرداخته ایم و همه چیز را درباره این آبشار و جاذبه های دیدنی آن ذکر کرده ایم. اگر تا به حال نام آبشار چکان را نشنیده اید و یا تا به حال از آن بازدید نکرده اید توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید. این آبشار از متفاوت ترین آبشارهای ایران است و یقینا پس از آشنایی با آن هوس بازدید از آن به سرتان می زند.

معرفی آبشار چکان الیگودرز

آبشار چکان با داشتن ارتفاعی در حدود ۳۰ متر جزو زیباترن آبشار های ایران می باشد. این آبشار از دل یک غار که در نزدیکی شهر الیگودرز قرار دارد به زمین می ریزد. نکته جالبی که در خصوص این آبشار وجود دارد این است که از درون زمین مانند یک فواره بیرون می ریزد. هنگامی که به بازدید از این آبشار بروید خواهید دید که آبی که از دل زمین فوران می کند، تا ارتفاع ۱۰ متری از زمین فاصله می گیرد و سپس از این غار جاری شده و به زمین می ریزد. عرض تاج آبشار چکان حدود ۴ متر می باشد و به عنوان یکی از آبشارهای فصلی در استان لرستان شناخته می شود.

نمایی از آبشار چکان

طبیعت زیبای اطراف آبشار

یکی از زیباترین پدیده های این منطقه، وجود تعداد بسیار زیادی از حیوانات در نزدیکی آبشار چکان می باشد. در واقع این منطقه، محل زندگی بسیاری از حیوانات و جانوران از جمله گراز، خرس، گرگ، پلنگ، کبک، بلبل، و … می باشد. در صورتی که به بازدید از این جاذبه گردشگری رفتید، مراقب باشید تا با این حیوانات رو به رو نشوید. همچنین مراقب طبیعت نیز باشید تا محل زندگی این حیوانات را از بین نبرید. اما علاوه بر وجود گونه های مختلف جانوری، پوشش گیاهی بی نظیری نیز در نزدیکی این آبشار وجود دارد. از جمله پوشش گیاهی این منطقه می توان به درخت گردو، گلابی، بلوط، و … اشاره کرد.

موقعیت مکانی و مسیر دسترسی به آبشار چکان

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، این جاذبه گردشگری در نزدیکی شهر الیگودرز قرار دارد. موقعیت مکانی آبشار چکان در جنوب این شهر می باشد و برای دسترسی به آن ابتدا باید خود را به شهر الیگودرز برسانید. در این شهر به شمت شول آباد بروید و سپس با پیمودن مسیری در حدود ۸ کیلومتر از شول آباد به سادگی به این جاذبه گردشگری دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این می توانید از شهر خرم آباد نیز برای سفر به این آبشار اقدام کنید. از خم آباد به سپید دشت بروید و سپس این جاذبه گردشگری در فاصله بسیار کمی از شهر سپید دشت قرار دارد.
اگر تا به حال از آبشار چکان دیدن کرده اید نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *