آبشار گزو

آیا با آبشار گزو آشنایی دارید؟

آبشار گزو یکی از معروف ترین آبشار های استان مازندران است. این آبشار به قدری شهرت دارد که هر ساله بازدید کنندگان و گردشگران بسیاری به بازدید از آن می روند تا ساعاتی را در طبیعت بسیار زیبای منطقه و به دور از شهر و زندگی شهری بگذرانند. این آبشار زیبا در دل جنگل لفور واقع شده است و دسترسی به آن نیز نسبتا آسان می باشد. جالب است بدانید که این آبشار در چند سال اخیر آن چنان هم شناخته شده نبود، اما با قرار گرفتن عکس این آبشار در اینترنت، این آبشار توانست افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب کند. در نتیجه امروزه این آبشار یکی از محبوب ترنی حاذبه های گردشگری در شمال ایران می باشد.

در ادامه مطلب همه چیز را درباره آبشار گزو و بایدها و نبایدهای سفر به آن بیان کرده ایم. مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا با زیباترین جاذبه طبیعی شمال کشور آشنا شوید.

چرا باید از آبشار گزو دیدن کنیم؟

این آبشار بلند ترین آبشار استان مازندران می باشد که ارتفاع آن بالغ بر ۴۸ متر می باشد. به علاوه برای دسترسی به آن باید مسیری نسبتا طولانی را در دل جنگل طی کنید. در نتیجه علاوه بر پیاده روی و لذت بردن از چشم انداز بی نظیر جنگل و شنیدن صدای درختان و پرندگان، می توانید از این آبشار بلند که آوازه آن به گوش افراد بسیار زیادی رسیده است، نیز دیدن کنید.

نمایی از آبشار گزو

توصیف آبشار

این آبشار از دو آبشار دیگر تشکیل شده است. آبشار اول دارای ارتفاعی در حدود ۵ متر، و آبشار دوم ارتفاعی بالغ بر ۴۳ متر دارد. علاوه بر این در قسمت پایینی آبشار و نقطه ای که آب آبشار به زمین برخورد می کند، یک خوضچه تشکیل شده و شما می توانید در این حوضچه تنی به آب بزنید و حال و هوایتان عوض شود. اما حواستان باشد که هیچ آسیبی به طبیعت این جنگل و آبشار وارد نکنید!

تجهیزات مورد نیاز برای سفر به آبشار گزو

مسیر دسترسی به آبشار کمی پستی و بلندی دارد. در حقیقت اگر با ماشین آفرود این مسیر را طی کنید بهتر است. اما به طور کلی اگر از سالم بودن و عدم نقص فنی خودروی خود اطمینان دارید نیز می توانید از جاده خاکی این آبشار عبور کنید و به آن دسترسی پیدا کنید. اما از مهم ترین لوازمی که برای بازدید این آبشار نیاز دارید، کفش مناسب برای پیاده روی است. به هر حال باید میسیری نیم ساخته را در جنگل طی کنید تا به آبشار برسید و بهتر است که از یک کفش مناسب استفاده کنید. علاوه بر این توصیه می کنم آب، تنقلات مقوی، یک دست لباس اضافی، کرم ضد آفتاب، حوله، و سایر لازمی که فکر می کنید ممکن است به آنها احتیاج پیدا کنید را با خود به همراه ببرید.

بهترین فصل سفر

بهتر است که فصل بهار و پاییز را برای سفر به این منطقه انتخاب کنید. در این فصول هوای منطقه بسیار عالی می باشد و می توانید به راحتی از جاذبه های دیدنی اطراف استفاده کنید و لذت ببرید. به یاد داشته باشید که حتما قبل از سفر با استفاده از نرم افزار های آب و هوایی، آب و هوای این منطقه را چک کنید تا با بارش ناگهانی هوا و بروز مشکل مواجه نشوید.

مسیر دسترسی به آبشار گزو

این آبشار در استان مازندران و در منطقه زیر آب قرار دارد. برای دسترسی به آبشار گزو از تهران، باید خود را به جاده فیروزکوه برسانید در این جاده پس از رد کردن شهر زیرآب و نرسیده به قائم شهر از خروجی جاده خارج شوید و به سمت شرگاه برانید. سپس با استفاده از تابلوهای راهنما خود را به جمشیدیه برسانید و در این منطقه تابلوی امام زاده گزو را مشاهده خواهید کرد. در نهایت به سمت امام زاده گزو بروید و وسیله نقلیه خود را در کنار این امام زاده پارک کنید و باقی مسیر را پیاده طی کنید. اگر تا به حال از آبشار گزو دیدن کرده اید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *