آبشار مارگون

آبشار مارگون | عجیب ترین آبشار ایران

ممکن است که نام آبشار مارگون به گوشتان خورده باشد. استان فارس با آب و هوای مناسب و موقعیت مکانی اش، و همچنین قدمتی تاریخی اش، دارای جاذبه های دیدنی و گردشگری بسیار زیادی می باشد. همانطور که می دانید این شهر توریستی است و  در همه ی روز های سال، افراز بسیاری به آن سفر می کنند و از جاذبه های گردشگری بی نظیر آن دیدن می کنند. بسیاری از این جاذبه های گردشگری شناخته شده و بسیار مشهور هستند.اما در این استان، تعدادی جاذبه طبیعی و دیدنی وجود دارد که افراد بسیاری از وجود آن بی خبرند. در این مطلب قصد دارم آبشار مارگون، که یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی در این استان است را معرفی کنم. اگر قصد سفر دارید و یا دوست دارید با جاذبه های دیدنی خاط و بی نظیر آشنا شوید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

آبشار مارگون کجاست؟

این آبشار در موقعیت مکانی جالبی قرار گرفته است. در حقیقت در مرز بین استان های کهکیلویه و بویر احمد، و شیراز قرار گرفته است. به طور کلی و طبق اسناد، این آبشار جزو استان فارس به حساب می آید و در شهر سپیدان این استان قرار گرفته است.

همه چیز درباره این آبشار

شاید برایتان جالب باشد بدانید که این آبشار شهرتی جهانی دارد. در حقیقت در جهان، تعداد زیادی آبشار چشمه ای وجود دارد. آبشار مارگون نیز یکی از این آبشار های چشمه ای است که چشم انداز آن بسیار دیدنی است. شهرت این آبشار به این علت است که این آّشار مرتفع ترین و بزرگ ترین آبشار چشمه ای در دنیا می باشد. در نتیجه افراد بسیاری از سراسر دنیا به شیراز می آیند تا این جاذبه طبیعی را از نزدیک ببینند و از آن لذت ببرند. در این آبشار امکاناتی چون پارکینگ، سرویس بهداشتی، و سکوهایی برای نشستن وجود دارد.

مشخصات آبشار

ارتفاع آبشار مارگون بالغ بر ۷۰ متر می باشد. همچنین عرض آن حدود ۱۰۰ متر است. جالب است بدانید که دمای آب این آبشار بسیار سرد می باشد. جدای از اینکه در فصل زمستان، آب آن یخ می زند و به شکل قندیل های زیبا در می آید، در فصل تابستان، دمای آن کمتر از ۱۰ درجه زیر صفر می شود.

مسیر دسترسی به آبشار مارگون

بسیاری از جاذبه های طبیعی در ایران، در مکان هایی قرار دارند که دسترسی به آنها کمی سخت و مشکل است. اما باید بگویم که دسترسی به این آبشار بسیار آسان و راحت می باشد. برای دسترسی به آن ۲ راه دارید. یکی از شهر سپیدان و دیگری از شهر یاسوج. اگر قصد دارد از مسیر سپیدان به این آبشار دسترسی پیدا کنید ابتدا باید خود را به این شهر برسانید. سپس با پیمودن مسیری آسفالتی، در حدود ۱۳۰ کیلومتر، می توانید به این آبشار برسید. مسیر جاده این آبشار بسیار زیبا و دیدنی است. اما اگر قصد دارید از شهر یاسوج به سمت آّبشار مارگون بروید، باید از این شهر به سمت جاده اقلید حرکت کنید. سپس با پیمودن مسیری در حدود ۶۵ کیلومتر، به آسانی به این آبشار زیبا دسترسی پیدا می کنید. لازم به ذکر است که زیبایی این جاده، کم از جاده سپیدان نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *